Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

O třech stříbrných hřebenech

Fandím

3 fanoušci

649.místo

Další z krásných českých filmů od režisérky Vlasty Janečkové nás zavede do kouzelného pohádkového světa, kde dobro vítězí nad zlem a kde pýcha a namyšlenost nemají sebemenší šanci. Příběh O třech stříbrných hřebenech vznikl v roce 1991 a v hlavních rolích uvidíme třeba Marka Ebena, Vladimíra Dlouhého, nebo Milenu Steinmasslovou.

 

o třech stříbrných hřebenech

Pán z Větrova rozmlouvá s panem králem.

 

Děj pohádky O třech stříbrných hřebenech

Příběh pohádky O třech stříbrných hřebenech nás zavede do malého království, kde žije jedna namyšlená a parádivá princezna. Hedvika, tak se její výsost jmenuje, umí jenom rozkazovat, chovat se povýšeně a vymýšlet si všemožné hlouposti.

Princezna by možná sužovala svými vrtochy poddané dodnes, kdyby se v podhradí neobjevil tajemný Pán z Větrova, který s sebou přinesl kouzelné hřebeny. Jejich čarovné moci totiž dokázal vhodně a vtipně využít mladý lazebník Ondřej, další z hlavních hrdinů pohádky O třech stříbrných hřebenech.

Trápení, které princezna přichystala nejen jemu, ale i jeho milé Ance přece nemohl mladík nechat jenom tak!

 

princezna.

Mladá princeznička je pěkně namyšlená.

 

A jak tedy celý příběh nakonec dopadne? Inu, to se ví, že jako v každé pohádce zvítězí spravedlnost! Hedvika bude za své chování potrestána, mladý Ondra jí vrátí všechny ošklivosti, které mu prováděla a sám bude prožívat velkou láskou se svou milou Ankou.


Videa k pohádce O třech stříbrných hřebenech (1)


O třech stříbrných hřebenech (celá pohádka)

Česká pohádka O třech stříbrných hřebenech nás zavede do království, kde žije velice namyšlená princezna Hedvika. Snad se najde někdo, kdo princeznu ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce O třech stříbrných hřebenech (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist