Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

O vodě, lásce a štěstí

Fandím

15 fanoušků

436.místo

Česká filmová pohádka byla natočena v roce 1981.

 

Princ odešel z královstí a na jeho místo má usednout regent

Princ odešel z královstí a na jeho místo má usednout regent

 

Děj pohádky O vodě, lásce a štěstí

Mladý princ Vojtěch III. má usednout po svém starém otci na královský trůn a začít co nejdříve vládnout zemi. Starostlivý otec hledá pro syna ženu a každá, která by se chtěla stát královnou, má poslat ten nejvzácnější dar. Princ pečlivě vybírá ze šesti darů, ale ani jeden se mu nezdá dost vzácný. Rozhodne se vydat do světa jako obyčejný člověk a hledat ten sedmý. O jeho přestrojení ví pouze jeho nejvěrnější regent. Princ v uspěchanosti svému sluhovi podepíše, že pokud se nevrátí přesně do roka, usedne na trůn právě regent.

Po dvou dnech vyčerpávající chůze jako náhodný pocestný přichází do mlýna a žádá o vodu. Zde žije mlynářka Tereza se svoji dcerkou Vojtěškou. Ta se do Vojtěcha hned na první pohled zamiluje. Princ zůstává jako pomocník, nikdo však neví, kdo doopravdy je. Ani místí vodník Matěj, který rád pomáhá svou čarovnou mocí

 

Mlynářka vzala nového pomocníka, ale netušila, že to je sám princ

Mlynářka vzala nového pomocníka, ale netušila, že to je sám princ

 

Princ ve mlýně stráví téměř rok a nachází zde ten nejvzácnější dar – lásku. A tak požádá Vojtěšku o ruku. Představí se jako princ Vojtěch III. Mlynářka však nechce dceru vydat, jelikož nepatří do panského dvora. Vojtěch slibuje, že si pro svoji nevěstu přijede s kočárem a vrací se zpět na svůj zámek.

U královských hradeb je zatčen jako podvodník, který se za prince pouze vydává a je uvalen do vězení. To vše nařídil regent, který se strachoval o svůj vysněný trůn.

Vojtěška se rozhodne svého milého vysvobodit. Vodník jí dává radu, pokud se dostane do potíží, ať řekne zaklínadlo a voda jí přijde na pomoc. Regent využije příchodu dívky do království a pošle ji za Vojtěchem do vězení. Princ má na výběr – buď odejde s Vojtěškou z království a nikdy neřekne své pravé jméno,nebo on i se svou milou zůstanou navždy uvězněni.

 

Vojtěch se do Vojtěšky zamiloval

Vojtěch se do Vojtěšky zamiloval

 

Vojtěška si však vzpomene na zaklínadlo a v den korunovace regenta v celé zemi zmizí voda. Lid se bouří a regent si neví rady. V tu chvíli přichází do sálu princ s Vojtěškou a zjeví se zde též vodník. Regent ve strachu prosí o milost, ale za zradu je zatčen. Princ usedá na trůn i se svojí novou královnou Vojtěškou.


Videa k pohádce O vodě, lásce a štěstí (1)


O vodě, lásce a štěstí

Česká pohádka o čarovné moci vody z roku 1981. Ve mlýně, daleko o lidí, žije mlynářka (Vlasta Fialová) s dcerou Vojtěškou (Miroslava Šafránková). ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce O vodě, lásce a štěstí (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist