Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

O zakletém hadovi

Fandím

42 fanoušků

236.místo

Pohádku O zakletém hadovi natočila v roce 1983 Vlasta Janečková. Hlavní hrdinka se zamiluje do hlasu, který slýchává o polednách. Když zjistí komu hlas patří, čeká ji těžký úkol. Hlas totiž patří zakletému princi, kterého chce dívka zachránit.

 

Vincek jde do světa a chce se rozlučit s Bělou

Vincek jde do světa a chce se rozlučit s Bělou

Děj pohádky O zakletém hadovi

Mladík Vincek se vydává do světa a chce se rozloučit se všemi z vesnice. Je pravé poledne a jedna z dívek není k nalezení. Běla se totiž vždy, když hodiny vyzvánějí poledne, setkává na skalách s tajemných hlasem. Dosud ale neví, komu hlas patří. Ve chvíli, kdy si s hlasem povídá se tu objeví Vincek, který si všimne velkého hada, který mluví. Běla zjistí, že onen hlas patří právě hadovi a omdlí.

Vincek ji zanese domů, kde se o ni postará jeho matka. Vincek jí poví o hadovi, který mluví. Matka pošle syna do světa, ale před tím poví, co se o hadovi mezi lidmi říká. Je to prý zakletý princ, který ve světě hledá vysvobození. Když se Běla probere, mezi okny na ni čeká had a řekne jí, že je zakletý princ, kterého kdysi už jako malé dítě zaklel zlý čaroděj, protože si ho princova matka nechtěla vzít.

 

Princova matka poví Běla, jak ho zachránit

Princova matka poví Běla, jak ho zachránit

 

Nechal mu ale jeho duši a vždy o svých narozeninách získá zpět svoji podobu, aby jeho matka viděla, jak princ roste. Je právě den jeho narozenin a princ získá svoji podobu. Běla ho má už dlouho ráda, proto se chce ustrojit, aby se mu líbila. Najde ale hadí kůži a spálí ji. Myslí, že tak princi pomůže, ale ten najednou zmizí. Z Bělina pláče ji vyruší královna, která za dívkou přijela. Běla jí vše poví a chce vědět, jak může princi pomoc.

Královna jí poví, že prince vězní čarodějova zlá dcera, ale že ji princ nepozná, protože na vše zapomněl i na to, kdo je. Ke zlé královně se dostane je tak, když cestou najde tři dary, které k sobě patří. Královna totiž chce mít to, co nikdo jiný nemá. Běla se tedy ihned vydá na cestu. Putuje měsíce, ale dary stále nemá. Jednou dojde k jeskyni a hlas jí napoví, že právě v ní jsou ony tři dary.

Zlatá klec, do které patří zlatý pták, který sem jednou za rok přilétá. Aby ptáka lapila potřebuje zlaté zrní, které je ukryto v některém kusu skály. Běla proto začne rozbíjet kámen po kameni, ale zrní nenajde. Začíná už svítat a brzy má pták přiletět. Běla začne plakat nad svou marnou snahou a ve chvíli, kdy její slzy dopadnou na kus skály, začne se z ní sypat zlaté zrní.

 

Princ a Běla

Běla nakonec svého prince zachránila

 

Běla tak může chytit ptáčka a vydat se na cestu k princi. Před zámkem zlé královny potká Vincka, který u královny slouží a který ji také pomůže. Zmíní se před královnou o dívce, která vlastní ptáka, který, když někomu zazpívá, probudí v něm lásku. Královna zatoužila po ptákovi a povolala k sobě dívku. Běla za ptáčka žádala chvíli o samotě s princem přesně v poledne. Královna ji ale podvedla a Běla přišla k princi, který tvrdě spal.

Přesto ale princ ve snu slyšel nějaký jakoby známý hlas. Běla se ale nevzdala a nabídla královně zlatou klec za stejnou cenu. Na druhý den přišla k princi, ale ten opět spal. Vincek ale královnu sledoval a viděl, že princi dala nápoj, po kterém usnul. V nestřežený okamžik pak prince varoval, ať další den nepije nápoj a konečně pozná hlas, o kterém se mu zdá. Běla výměnou za zlaté zrní, může naposledy vidět prince. Princ předstíral spánek, a když k němu Běla přišla, poznal v ní svou milovanou dívku. Princ opět prohlédl a zlá čarodějnice v tu ránu zmizela. Běla, princ a Vincek se vydali domů, kde se mohla oslavit jejich veselka.


Videa k pohádce O zakletém hadovi (1)


O zakletém hadovi - celá pohádka

Česká pohádka O zakletém hadovi vypráví o statečné dívce, která podstoupí strastiplnou cestu k záchraně začarovaného prince.

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce O zakletém hadovi (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist