Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Panenka z vltavské tůně

Fandím

31 fanoušků

305.místo

Československou pohádku natočila v roce 1976 Věra Jordánová.

 

Běličce se na souši velmi líbilo

Běličce se na souši velmi líbilo

 

Děj pohádky Panenka z vltavské tůně

V jedné z vltavských tůněk žije vodník se svojí krásnou dcerou Běličkou. Bělička je už dívka na vdávání, proto ji chce otec provdat za jednoho z vodníků. Bělička ale nechce o svatbě s vodníkem slyšet. Nejraději by žila na souši jako obyčejný člověk. Jednoho dne se vydá do města, kde si u hrnčíře Vítka koupí několik hrníčků.


Vítek se do dívky na první pohled zamiluje a chce ji najít. Běličce se Vítek také líbí. Naštěstí do jejich vodního domu přijíždí tetička, která má pro dívku pochopení a pomůže jí, dostat se na tancovačku, kde se Bělička znovu setká s Vítkem. Jenomže starý vodník tuto lest odhalil a vtáhl Běličku pod vodu. Vítek chtěl ale svoji dívku ochránit, tak se vrhl pod hladinu, kde se od starého vodníka dozvěděl, že Bělička je jeho dcera, ale ani to ho neodradilo.

 

Vodník zavřel svoji dceru do sádky na kapry

Vodník zavřel svoji dceru do sádky na kapry


Naštvaný vodník vsadil Vítka, stejně jako Běličku, do sádky na kapry. Jenomže přišel spodní proud a sádky odnesl. Bělička se probudila na břehu tůňky. Lidé v ní poznali dívku, která tancovala s Vítkem, ale ten nikde. Bělička ho chtěla zachránit a prozradila se, že je vodníkova dcera, to ale lidé nechtěli slyšet a byli na Běličku zlí. Bělička se přesto se svoji tetou vydala Vítka hledat. Proud ho zanesl až k moři, kde mu jeden mladý podvodník poradil, jak se dostat domů.


Poslal ho ale na loď, která měla ovšem namířeno kolem světa. Naštěstí tetička s Běličkou Vítka našly a dovedly ho zpět domů, kde se konala veselka. Bělička už nebyla dcera vodníka, ale obyčejný člověk.


Videa k pohádce Panenka z vltavské tůně (1)


Panenka z vltavské tůně (celá pohádka)

Hrnčíř Vítek se zakouká do krásné dívky, která je však dcerou vodníka. A tak to nebude mít naše pohádková dvojice vůbec lehké, protože starý vodník ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce Panenka z vltavské tůně (0)


Přidej písničku

Obrázky (1)


Zobrazit všechny obrázky (1)

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist