Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Paní Liška

Fandím

32 fanoušků

298.místo

Paní Liška je krátká česká pohádka natočená v roce 1988.

 

Paní Liška je velmi hodná a ujme se i Elišky, kterou považuje za vílu

Paní Liška je velmi hodná a ujme se i Elišky, kterou považuje za vílu


Děj pohádky Paní Liška

Paní Liška vládne v pohádkové říši a pomáhá všem pohádkovým bytostem. Je velmi hodná, chytrá a krásná a umí také kouzlit. Jednou se do jejího domu dostane i lidská bytost - Eliška. Paní Liška si myslí, že je luční víla a nechá u sebe dívku žít. Eliška se ráda parádí a tancuje, ale práce jí je cizí. A vychování? Za nic nepoděkuje, lže a vymýšlí si.


Když strašidla zjistí, že je člověk, chtějí ji vyhnat, včetně Obrtlíka, sluhy paní Lišky. Paní Liška se Elišky zastane, jelikož jí přirostla k srdci. Nabídne jí dokonce píšťalku pro radost. Její hlas je kouzelný a když bude potřeba, píšťalka vždy pomůže.
Eliška si tancuje a cítí se sama. Hraje na píšťalku a vyčaruje k sobě prince Šimona z Klokočí. Na první pohled se do sebe zamilují a princ ji požádá o roku.

 

Eliška ráda tancuje, ale chybí jí dobré vychování

Eliška ráda tancuje, ale chybí jí dobré vychování


Eliška dostává od pohádkových bytostí dary ke svatbě a odchází z domu paní Lišky bez poděkování a rozloučení. Paní Liška ji za její nevděčnost zakleje do podoby lišky. Princ Elišku i přes její vzhled miluje, ale královna s nevěstou svého syna není spokojená. Nechá Elišku projít zkouškou, jestli je dobrá hospodyňka. Budoucí královna má za úkol přes noc hrad zútulnit a změnit k nepoznání.

Eliška se proto vrací do domu paní Lišky a prosí o odpuštění. Paní Liška věděla, že přijde a ráda jí pomůže. Hrad se promění na přepychové sídlo a je připravena svatební hostina. Paní Liška Elišce vrátí zpět lidskou tvář, královna je spokojená a pohádka končí svatbou.


Videa k pohádce Paní Liška (1)


Paní Liška (celá pohádka)

Společně nahlédneme do pohádkového světa, kde vládne hodná Paní Liška, která ráda pomůže každé pohádkové bytosti. Pomůže i lidské dívce, která však ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce Paní Liška (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist