Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Panna a netvor

Fandím

140 fanoušků

72.místo

Filmová pohádka známého spisovatele Františka Hrubína byla natočena v roce 1987.

 

Krásná Julie se ocitá v rukou Netvora

Krásná Julie se ocitá v rukou Netvora

Děj pohádky Panna a netvor

Julie žije se svým otcem a sestrami. Obě sestry se chystají vdávat, a tak otec podnikne obchod, aby se dcerám dařilo v manželství co nejlépe. Zboží ale zmizí v černém lese a převozníci jsou zabiti. Otec se vydává s obrazem své zesnulé manželky přes černý les a objeví v něm strašidelný zámek. Je v něm pohoštěn a dostane spoustu zlata, ale neví od koho. Když z podivného místa odchází, utrhne ze zahrady bílou růži pro svoji dceru Julii. V tom se zjeví netvor, zakletý princ v těle zvířete, který zde žije a za růži požaduje život. Otec se může zachránit, když se dobrovolně jedna z jeho dcer za něj obětuje.

 


Ostatní dcery zůstaly doma, jen Julie se pro otce obětovala

Ostatní dcery zůstaly doma, jen Julie se pro otce obětoval

 

A tak se stane, že Julie přijíždí na zámek. Netvor ji chce nejdříve zabít, protože naslouchá svému zlému hlasu. Dívka však ho oslní svou krásou a nevinností, a tak ji nechá na svém zámku žít. Zamiluje se do ní a chce, aby byla šťastná. Každý večer za ní přichází, ale Julie ho nesmí vidět, zná pouze jeho hezký hlas.

Dny plynou jako voda, o Julii je každý den dobře postaráno, ale stýská se jí po tatínkovi. Jednou se stane, že se Julie dotkne drápů netvora, které se změní v lidské ruce. Zlý hlas mu stále šeptá, aby Julii zabil, nebo aby se zabil sám tím, že jí dá volnost. Když Julie omylem v odraze skla zahlédne jeho šerednou tvář, zalekne se a netvor jí nabídne svobodu.

 

Julie se nakonec do Netvora také zamilovala

Julie se nakonec do Netvora také zamilovala


Julie je zmatená a odchází do svého domova. Zde se setkává se svými sestrami a s tatínkem, ale stále myslí na hlas, který každý večer slýchávala. Cítí, že netvor umírá, jelikož s lidskýma rukama nemůže ulovit žádnou zvěř. Vrací se za ním zpět na strašidelný zámek, kde ho najde už téměř mrtvého. Když nad ním pláče, netvor se promění zpět do své krásné lidské podoby a pohádka končí, jak už to bývá, že láska vítězí nad kouzly.


Videa k pohádce Panna a netvor (0)


Přidej video

Písničky k pohádce Panna a netvor (0)


Přidej písničku

Postavy (2)

Netvor

25 fanoušků

Fandím Detail postavy

Julie

21 fanoušků

Fandím Detail postavy

Zobrazit všechny postavy (2)

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist