Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Paví král

Fandím

42 fanoušků

234.místo

Krátká česká pohádka byla natočena režisérem Jiřím Adamcem v roce 1978.

 

Paví král je zaklet do páva, ale jako páv přiroste k srdci princezně Růžičce

Paví král je zaklet do páva, ale jako páv přiroste k srdci princezně Růžičce


Děj pohádky Paví král

V jednom království žije král s královnou a mají tři děti. Mojmíra, Dobroslava a Růžičku. Když poblíž hradu je chycen páv, je pro všechny dost vzácný a nechají ho žít. Růžička se od něho nehne ani na krok. Naslouchá jeho hlasu, věří, že je to Paví král. Je jím tak okouzlená, že se chce za něj vdát. Rodiče se bojí, že ji zvíře očarovalo, a proto zařídí, aby zmizelo. Bez svého milého je ale Růžička nešťastná.


Její bratři se rozhodnou Pavího krále najít, aby se sestřičce vrátil úsměv na tvář. Při jejich výpravě jim prokáže službu začarovaná ryba a princové najdou zemi pávů. V ní vládne zakletý Paví král, kterému se vrátila lidská podoba, ale ztratil duši. Bratři vypráví králi o jejich sestře a Paví král je konečně šťastný, že dívka, o které se mu zdá, je skutečná. Vypraví pro Růžičku loď. Bratři slíbí, že se zanedlouho vrátí.

 

Pavímu králi se stále zdá o dívce

Pavímu králi se stále zdá o dívce


Růžička neváhá a vydává se za svoji láskou. Doprovod jí dělá služebná Hněvka a sluha Gabriel. Oba poddaní vymyslí lest. Při noční plavbě shodí Růžičku z lodi a Hněvka se vydává za princeznu. Paví král je zklamaný, jelikož si nevěstu představoval jinak.
Růžička je zachráněna mořskými rybami a potkává své bratry. Ti rybě dali slib a mají si vzít za manželky její dcery. Když oba souhlasí, všechny tři ryby se promění v lidské bytosti. Je to matka pavího krále a její dcery. Ze zakleté zvířecí podoby je mohla zachránit pouze láska.

 

Nakonec se Růžička znovu setká s Pavím králem

Nakonec se Růžička znovu setká s Pavím králem


Růžička i s bratry přichází k Pavímu králi a koná se svatba. Hněvka s Gabrielem utíkali rychle pryč a kdo ví, kde se toulají.


Videa k pohádce Paví král (1)


Paví král (celá pohádka)

Paví král je česká pohádka z roku 1978 od režiséra Jiřího Adamce. Princezna Růžička si natolik zamiluje páva, až se rodiče obávají o její zdraví a ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce Paví král (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist