Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Pepek námořník

Fandím

74 fanoušků

132.místo

Pepek námořník je americká komiksová a filmová postava pocházející z roku 1929. Na filmovém plátně se Pepek objevil poprvé v roce 1933 v krátkém animovaném filmu Popeye the Sailor, který produkovaly Fleischer Studios. Pepkova postava působila, mimo jiné, také coby humorně pojatá reklama na špenát. Prvně však vystoupila na veřejnost v minikomiksu Thimble Theatre.

 

Pepek získává svoji sílu ze špenátu

Pepek získává svoji sílu ze špenátu


Děj seriálu Pepek námořník

Není snad nikdo, kdo by neznal postavu námořníka Pepka, který věčně kouří svoji dýmku. Na první pohled poněkud malý námořník má však svoji velkou zbraň, díky které dokáže přemoci a několik hlav většího protivníka Bluta. Bluto je jeho věčný protivník, který si také dělá zálusk na Pepkovu partnerku Olive Oyle. Pepek ji ale dokáže vždy před náfukou a rváčem Blutem ochránit. Ale co je tedy jeho tajnou zbraní?

 

Pepkovým protivníkem je Bluto

Pepkovým protivníkem je Bluto


Znalci tohoto seriálu jistě vědí. Je to špenát, který dává Pepkovi ohromnou sílu. Když jde do tuhého, má vždy po ruce plechovku špenátku, kterou zmáčkne a špenát slupne jako malinu. Poté už nevadí, že je o několik hlav menší než Bluto. Pepek mu dá vždy za vyučenou, ale Bluto se nevzdává a stále spolu bojují a pouští se do nových a nových bitek. Pepek námořník se kromě seriálové podoby dočkal hned několika večerních filmů. Jsou to například:

Pepek námořník potkává čtyřicet Alibabových loupežníků

Abu Hasan, metla pustiny, zajme Olive a Wimpyho ve chvíli, kdy on a jeho čtyřicet loupežníků rabují oasu. Pepek námořník se musí vydat na záchranu svých přátel. Na čtyřicet loupežníků ale není sám, má sebou špenát, se kterým dokáže přemoct i velkou loupežnickou tlupu.

 

Pepek je Olive stále nablízku

Pepek je Olive stále nablízku


Pepek námořník a Aladinova čarovná lampa

Pepek se nyní ocitá v roli Aladina, který se  dvoří Princezně staré Persie a získává ji. Spolu s džinem z lampy a špenátem porazí lumpa, který je jim neustále v patách.

 

Pepek námořník potkává námořníka Sindibáda

Pepek a Olive Oyl navštíví ostrov Sindibáda, kterým není nikdo jiný než Bluto. Na ostrově žije také dvouhlavý obr, lvi a draci a další příšery. Schyluje se k velkému boji mezi Pepkem a Sindibádem. Pomůže Pepkovi jeho špenát?

 

Bluto má na Olive také spadeno

Bluto má na Olive také spadeno


Pepek námořník

Celovečerní film o Pepkovi námořníkovi nás zavede do vod Tajuplného moře. Pepkovi se zdá sen, v němž se jeho otec ocitá v nebezpečí. Pepek se chce tedy svého otce najít a zachránit. Podle snu by ho ale měl hledat v Tajuplném moři, kde ovšem na každého číhá spousta nebezpečí a hlavně mocná čarodějnice.

Pepek se ale nebojí a vyjede na moře. Jenomže spolu s Pepkem se na cestu vydává také jeho přítelkyně Olive, která nechce zůstat doma sama. Pepek se tedy bude muset vypořádat nejen s nástrahami zlé čarodějnice, ale také se s Oliviinou mořskou nemocí.

 

Pepek námořník

Pepek námořník se kromě animované podoby objevil na obrazovkám v hrané podobě. V roli Pepka námořníka se objevil vynikající herec Robin Williams. Pepek a kapitán Bluto spolu bojují o lásku Olive. Teprve když Pepek spořádá pořádnou dávku špenátu, aby doplnil síly, podaří se mu Bluta přemoci a společně s Olive vykročí vstříc blaženému životu.


Videa k pohádce Pepek námořník (217)


Pepek námořník – Popeye's Premiere (155.díl)

S Pepkem a Olive navštívíme kino. Máme štěstí, zrovna dávají pohádku Aladinova lampa.


Pepek námořník – Symphony In Spinach (154.díl)

Díl Symphony In Spinach. Bluto si s Pepkem čtou noviny. V novinách se dozví, že ve městě je umělkyně Olive. Ani jeden z nich nezaváhá a oba vyráží za ...


Pepek námořník – Spinach vs Hamburgers (151.díl)

Díl Spinach vs Hamburgers. Dětičky mají hlad a tak se bude muset Pepek pěkně otáčet, aby je nasytil.

Zobrazit všechna videa (217)

Písničky k pohádce Pepek námořník (0)


Přidej písničku

Tapety (1)


Zobrazit všechny tapety (1)

Omalovánky (7)


Zobrazit všechny omalovánky (7)

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist