Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Pinocchio

Fandím

43 fanoušků

233.místo

Animovanou  pohádku z roku 1940 podle spisovatele Carla Collodiho natočilo studio Walta Disneyho.

 

Pinocchio je malý dřevěný kluk

Pinocchio je malý dřevěný kluk

Děj pohádky Pinocchio

Malý cvrček Jiminy Cricket je tulák. Jednoho dne přihopsá do dílny, která je plná hraček. Tamní řezbář Geppetto žije jen se svým kocourem Figarem a malou akvarijní rybkou. Když usíná, všimne si, jak padá hvězda a přeje si mít syna. Když spí, stane se něco nečekaného. Do jeho dílny přiletí kouzelná víla a promění dřevěného kluka Pinocchia v živou loutku. Protože je u všeho přítomen malý cvrček, stane se jeho svědomím. Víla slíbí Pinocchiovi, že ho promění ve skutečného kluka, ale pouze v případě, že si to skutečně zaslouží. Geppetto slyší hluk, a tak se probudí.

Na polici vidí živého Pinocchia a je velice rád, že má konečně svého syna. Ráno pošle Geppetto Pinocchia do školy. Cvrček ale zaspí, a tak se musí Pinocchio vydat na cestu sám. Cestou ale potká proradného lišáka s jeho kumpánem Gideonem, kteří přemýšlí, jak by zbohatli. Všimnou si procházejícího Pinocchia – loutky bez provázků – a dostanou nápad. Prodají ho loutkáři, který zrovna přijel do města. Nezkušený chlapec podlehl jejich vábení a slibům, že z něj bude hvězda. Když Jiminy Pinocchia dohnal, byl už Pinocchio s Gideonem a lišákem jedna ruka.

 

Loutkař Pinocchia zařel do klece

Loutkař Pinocchia zavřel do klece

 

Pinocchio neposlechl rady cvrčka a odešel, stát se hvězdou. Ještě tentýž den Pinocchio vystupoval a jeho představení sklidilo velký úspěch. Ovšem první rána přišla hned po představení. Loutkář ho totiž nechtěl pustit domů a zavřel Pinocchia do klece a vydal se s ním pryč z města, pryč od Pinocchiova otce a domova. Mezitím už Geppetto Pinocchia hledal všude možně, ale marně. Jen cvrček Pinocchia našel a rozhodl se mu popřát štěstí, když je teď hvězda. Crček ale viděl, že je Pinocchio zavřený v kleci a chtěl mu pomoci, jenomže jeho snaha byla marná. V tu chvíli přiletěla víla a ptala se Pinocchia, co se stalo.

Jenže Pinocchio se styděl, tak lhal. Jenomže jak lhal, začal se jeho nos prodlužovat a prodlužovat, až vypadal skoro jako větev. Víla Pinocchia napomenula, že lhát se nemá a oběma pomohla k útěku. Pinocchio běžel domů za svým otcem, ale na cestě ho opět zastihl lišák s Gideonem, kteří chlapce opět zlákali tentokrát k výletu na ostrov. Jenomže na ostrov putovali jen zlobiví kluci, kteří se z ostrova vraceli proměnění v osli. Pinocchio opět podlehl svodům a vydal se na špatnou cestu. Cvrček ho chtěl varovat, ale zastihl Pinocchia ve chvíli, kdy kouřil a hrál kulečník. Všichni chlapci se začali proměňovat v osli a už i Pinocchiovi začaly růst oslí uši. Naštěstí ho ale cvrček z ostrova dostal a oba spěchali zpět domů.

 

Pinocchio lhal a jeho nos rostl a rostl

Pinocchio lhal a jeho nos rostl a rostl

 

Jenomže Geppetto nebyl k nalezení. Pinocchio se cvrčkem dostali dopis, kde stálo, že Geppetto se vydal Pinocchia hledat a spolkla ho velká velryba. Pinocchio neváhal a společně s cvrčkem se vydal na mořské dno, hledat svého otce. Nakonec velrybu našel a díky jeho nápadu se dostali i ven. Velryba se ovšem nechtěla vzdát tak lehce a oba dva pronásledovala. Pinocchio ale svého otce nechtěl opustit a plaval s ním do bezpečí a sám přitom zůstal ležet bezvládně ve vodě. Geppetto plakal nad ztrátou syna. V tu chvíli ale opět zasáhla víla, která za nesobecké Pinocchiovo chování proměnila dřevěnou loutku ve skutečného kluka. Pinocchio se tak stal člověkem a cvrček získal za svoji snahu vyznamenání.

 

Pinocchio s otcem chtěli utéct před velrybou

Pinocchio lhal a jeho nos rostl a rostl


Videa k pohádce Pinocchio (0)


Přidej video

Tapety (1)


Zobrazit všechny tapety (1)

Omalovánky (11)


Zobrazit všechny omalovánky (11)

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist