Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Podivná nevěsta

Fandím

11 fanoušků

488.místo

Česká filmová pohádka byla natočena v roce 1987.

 

Za ševcem Prokopem přijde krásná paní a chce vyrobit střevíce

Za ševcem Prokopem přijde krásná paní a chce vyrobit střevíce


Děj pohádky Podivná nevěsta

Mladý švec Prokop žije s matkou v malé chaloupce. Brzy se má ženit se svoji milovanou pradlenkou Verunkou. Všichni jsou šťastní až do chvíle, než za Prokopem přijde krásná neznámá žena Serpencie. Žádá po něm, aby jí ušil střevíce, jaké nikdo jiný nemá.

Tři dny a tři noci Prokop oka nezamhouřil, aby splnil slib. Serpencie je s výsledkem velmi spokojená a pozve ševce na bál.

Prokop je tajemnou ženou přímo očarován a zamiluje se do ní. Verunka pláče, jelikož její milý tráví čas pouze se Serpencií. Matka Prokopa Verunce radí, jestli ho má opravdu ráda, ať počká.

 

Serpencie s Prokopek nevynechají žádný bál

Serpencie s Prokopek nevynechají žádný bál


Prokop chodí se Serpencií pouze po tanečních bálech a plánují svatbu. Matka místo něho šije boty, aby měli z čeho žít. Jednou matka najde ve světnici podivnou hadí kůži, předá ji synovi, který z ní ušije pro svoji nevěstu další střevíce. Když to Serpencie uvidí, rychle zmizí i s Prokopem.

Matka se rozhodne svého milovaného syna najít. Chodí po světě, až dojde ke znečištěné studánce, kde se objeví půlnoční víly. Dají ženě radu - když jí bude opravdu nejhůře, musí pokropit zlé moci vodou ze studánky.

 

Matce se nelíbí, že její syn nepracuje, ale pouze tančí se Serpencií

Matce se nelíbí, že její syn nepracuje, ale pouze tančí se Serpencií

Matka se brzy setkává se zmijí, pravou tváří Serpencie, a také se svým synem. Ten ji však nepoznává. Matka pokropí hady vodou ze studánky, všechny zmije zmizí a Prokop si rozpomene. Pohádka končí svatbou Prokopa a Verunky.


Videa k pohádce Podivná nevěsta (1)


Podivná nevěsta (celá pohádka)

V naší pohádce Podivná nevěsta se mají všichni dobře. Švec Prokop miluje Verunku a Verunka miluje svého Prokůpka. Chystá se svatba a z toho má radost ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce Podivná nevěsta (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist