Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Pohádka o houslích a viole

Fandím

4 fanoušci

613.místo

Pohádka o kouzelných houslích, lásce a věrnosti byla natočena v roce 2005. Režisér pohádky byl Juraj Deák.

 

Tadeáš s Alžbětou se do sebe zamilovali

Tadeáš s Alžbětou se do sebe zamilovali

 

Děj pohádky Pohádka o houslích a viole

Houslařský mistr Johan čekal se svoji ženou rodinu. V den narození syna Tadeáše, manželka zemřela. Johan trpěl a běžel do lesa, kde se mu zjevil duch dřeva. Ten Johanovi poradil, že má pokácet staletý strom. Dřevo má nechat dvacet let uležet a poté z nich udělat housle. Do těch houslí vloží všechno své umění, celé své srdce. Housle má pak Johan dát svému synovi. Ve chvíli, kdy však na housle zahraje někdo jiný než Tadeáš, bude zle.

Ve stejný den se také narodila Alžběta. Oba spolu vyrůstali, učili se na housle a zamilovali se do sebe. Uplynulo již dvacet let a Johan dal svému synovi housle. Chtěl mít ze svého syna virtuosa. Ve chvíli, kdy Tadeáš zahrál na housle, které mu otec zhotovil, hrál téměř jako virtuos.

 

Elvíra chtěla housle a stát se umělkyní

Elvíra chtěla housle a stát se umělkyní

 

Jednoho dne přišel do Johanovy chalupy sám kníže se svojí dcerou a chtěl pro ni housle. Elvíra chtěla ty Tadeášovy, ale Johan za pomoci Alžbětiny matky Elvíru nakonec přesvědčil, aby si koupila jiné. Kníže chtěl, aby mu Tadeáš zahrál. Když slyšel chlapce hrát, nabídl mu místo učitele houslí. Tadeáš to ale odmítl a vydal se do světa.

Měsíce plynuly a těhotná Alžběta stále čekala na Tadeáše. Ten teď pracoval u knížete, kde učil slečnu Elvíru. Jako uznávanému houslařskému mistrovi mu totiž kníže nabídl spoustu peněz, když jeho dceru naučí hrát. Johan stárnul a svěřil se Alžbětě se svým tajemstvím. Řekl jí, že to nehraje Tadeáš, ale jeho housle. Alžběta se proto vydala ke knížeti, aby Tadeáše varovala.

 

Elvíra chtěla umět hrát na housle, ale vůbec jí to nešlo

Elvíra chtěla umět hrát na housle, ale vůbec jí to nešlo

 

Kníže mladou dívku, která hraje na violu přijal, ale když se Alžběta setkala s Tadeášem, otočil se k ní zády. Dívka vše pověděla Johanovi, který byl nešťastný, protože vychoval takového syna. Běžel do lesa, kde volal lesního ducha a přitom se nachladil. Elvíra se z rozhovoru Tadeáše a Alžběty utvrdila v tom, že jeho housle jsou kouzelné a lstí mu je vyměnila.

Teď hrála jako virtuos i ona a Tadeáš věděl, že s jeho uměním je konec. V den velkého koncertu se na zámku objevil lesní duch. Nemocný Johan zemřel a housle náhle ztratily svoji kouzelnou moc. Lesní duch dal teď obyčejné housle Tadeášovi. Tadeáš s Alžbětou se usmířili a společně vychovávali svého syna. Housle, které vyrobil Johan, visely na zdi na důkaz jeho památky.

 

Tadeáš učil knížecí dceru

Tadeáš učil knížecí dceru


Videa k pohádce Pohádka o houslích a viole (1)


Pohádka o houslích a viole (celá pohádka)

Pohádka o houslích a viole vypráví o tom, že ke štěstí nepomohou žádná kouzla. Štěstí si musí každý zasloužit sám a to dobře pozná i syn houslařského ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce Pohádka o houslích a viole (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist