Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Potulné pohádkové divadlo

Fandím

5 fanoušků

590.místo

Potulné pohádkové divadlo režiséra Jiřího Vanýska přijíždí roku 1974, aby s výborným hereckým obsazením předvedlo a zahrálo trojici vtipných pohádek. V roli hloupých Honzů, kouzelných dědečků nebo baby Jagy se představil například Miroslav Donutil nebo Miloš Kopecký.

 

Miloš Kopecký v roli baby Jagy

Miloš Kopecký v roli baby Jagy

 

Děj pohádky Potulné pohádkové divadlo

Potulné pohádkové divadlo putuje krajem a předvádí malým i velkým divákům své pohádky. S lehkou ironií a humorem můžeme shlédnout hned tři pohádky. Pohádky nesou název Honza a baba Jaga, Josef a čerti a Jak se Vašek chtěl stát králem. Každá pohádka také nese ponuačení a dětem je tak názorně ukázáno, jak se správně chovat.

V první pohádce HONZA A BABA JAGA přelstí Honza babu Jagu a získá za ženu princeznu? A čím ji přelstí? No přeci tím, že umí vařit. Přece nemůže baba Jaga dávat k houbám citron, kdo to kdy slyšel. Honza je dobrý kuchař a to mu také pomůže.

 

Vašek brzy zjistil, že podplácen kouzelného dědečka se nevyplácí

Vašek brzy zjistil, že podplácet kouzelného dědečka se nevyplácí


Ve druhé JOSEF A ČERTI chtěl líný Josef zbohatnout bez práce, a proto se upsal čertovi. Když si ale pro něj čert po pěti letech přišel, strčil ho Josef do sklepa, kde ho věznil. O svůj majetek ale přišel, proto se upsal druhému čertovi. Když si pak pro něj přišel i druhý čert, Josef musel s pravdou ven. Oba čerti se poprali a zmizeli. Josef ale zchudl a manželka mu dala co proto. Josef musel začít pracovat a na své živobytí si hezky vydělat.

Ve třetí pohádce JAK SE VAŠEK CHTĚL STÁT KRÁLEM, se vychytralý Vašek přesvědčil o tom, že se nevyplácí chtít podplatit kouzelného dědečka. Místo princezny a králoství nakonec dostal pěkný výprask.

 


Videa k pohádce Potulné pohádkové divadlo (0)


Přidej video

Písničky k pohádce Potulné pohádkové divadlo (0)


Přidej písničku

Postavy (0)

Zobrazit všechny postavy (0)

Obrázky (0)


Přidej obrázek

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist