Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Prázdniny pro psa

Fandím

73 fanoušků

138.místo

Prázdniny pro psa je česká filmová komedie, kterou natočila v roce 1980 režisérka Jaroslava Vošmiková.

 

Petr se vydává na prázdniny k babičce a dědečkovi

Petr se vydává na prázdniny k babičce a dědečkovi

 

Děj filmové pohádky Prázdniny pro psa

Jak už to bývá, je čas prázdnin a děti i jejich rodiče přemýšlí, jak je nejlépe strávit. Rodina Mrázova má také svůj plán. Rodiče se chystají do lázní a jejich syn Petr na prázdniny k babičce a dědovi, kteří žijí na venkově. Před jejich odjezdem nastane velký zmatek a shon. Maminka balí věci a tatínek se stará o auto.

Do tohoto zmatku se ještě navíc připlete maminčina kamarádka Alice, která odjíždí také na dovolenou. Jede k moři a potřebuje někoho, kdo by jí mezitím pohlídal jejího psa Bleka. Děti mají od jak živa zvířata rády, proto Alice požádá Petra, zda by jí psa nepohlídal. I přes nesouhlas maminky, Blek nakonec odjíždí společně s Petrem na venkov.

 

Místní děti nejsou k Petrovi příliš laskavé

Místní děti nejsou k Petrovi příliš laskavé


Na svého vnuka se už babička i děda velice těší a obzvlášť děda, který v Petrovi vidí spojence proti babičce. Tenhle děda je svérázný a často vymýšlí různé lumpárny. Jenomže na vesnici si Petr zpočátku nepadne do oka s místními dětmi, které nejsou na kluka z Prahy příliš zvědavé. Nejen s dětmi, ale také s místním hamižným mužem jménem Plavec začne mít Petr problémy.

Hned prvním problémem je, že se Plavec pokusil Bleka zastřelit puškou, kterou si koupil od Petrova dědečka. Další problémy na sebe nenechají čekat. Místní děti Petra navádí k různým lumpárnám, které většinou končí katastrofou. Jednou ho přemluvily, aby je povozil tatínkovým autem, jenomže auto se jim nepodařilo v čas vrátit a to byl potom pěkný průšvih.

 

Petr s dědečkem se pokouší vrátit auto na místo

Petr s dědečkem se pokouší vrátit auto na místo


Největší problém je ovšem ten, že se ztratil Blek, kterého musí Petr stůj co stůj najít. Bleka se ale zmocnil Plavec, který psa drží na zahradě a chce ho pěkně zpeněžit. Jde do tuhého, a tak se Petr spojí s místními dětmi a společně chystají plán, jak psa osvobodit, což se jim také nakonec podaří.


Videa k pohádce Prázdniny pro psa (2)


Prázdniny pro psa - Pan Drtikol

Malý Petr Mráz utíká za autem, které řídí pán, kterému říkají Drtikol, aby mu řekl, že se mu sype zrzní. 


Prázdniny pro psa - Parkování

Dědeček chce malému Petrovi ukázat jak to umí se svým autem, což se ovšem moc nepodaří.

Zobrazit všechna videa (2)

Písničky k pohádce Prázdniny pro psa (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (3)


Pepo kde máš zuby? V kýblu!


Děda: „Máme to, člověče, oba těžký. Tvoje máma je na žlučník a moje bába na prachy. Jestlipak by jí taky pomohly lázně?”


„Pane Drtikol, pane Drtikol, počkejte!”

Zobrazit všechny hlášky (3)

TOPlist