Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Přijela k nám pouť

Fandím

63 fanoušků

161.místo

Filmová pohádka Přijela k nám pouť je první český dětský muzikál pro děti a hlavně o dětech. Je plný krásných písniček, které každému utkví v paměti. Jsou to například písničky: Žluťásku nebo Helé Pelé střílí gól. Film natočila v roce 1973 režisérka Věra Plívová-Šimková.

 

Žaneta od kolotočů po roce opět zavítala do Březové

Žaneta od kolotočů po roce opět zavítala do Březové

Děj pohádky Přijela k nám pouť

Příběh vypráví o přátelství dvou dívek Markéty a Žanety. Žaneta je dívka od kolotočů, která po roce přijíždí do vesnice, kde žije i její kamarádka Markéta. Žaneta jí ale dluží památník, kde měla Markéta kresby motýlů od dědečka. Jejich shledání po roce není příliš láskyplné – spíš naopak.

Neskrývané nepřátelství a pomluvy se klínily mezi obě děvčátka. Paralelně s jejich příběhem je také zobrazeno soupeří mezi dvěma partami kluků, kteří spolu soupeří jednak na fotbalovém hřišti, ale i mimo ně. Nevraživost sousedních klukovských part vrcholí ve chvíli, kdy přijíždí kolotoče a s nimi i Janek, který hraje jako sám legendární Pelé. Obě party by chtěly Janka na svoji stranu, ale ten hraje za Březovou – vesnici, kde se koná pouť.

 

Žaneta je svérázná a nezkazí žádnou legraci

Žaneta je svérázná a nezkazí žádnou legraci


Jak ho tedy přesvědčit, aby se přidal na stranu jejich protivníků. Když to nejde po dobrém, tak to půjde jinak. Před zápasem kluci nalákali Janka do skalního bludiště, kde ho zavřeli. Fotbalové utkání pak kluci z Březové prohráli a na Janka měli pěkný vztek. Janka z jeho zajetí vysvobodila až Markéta, která šla dát babičce buchty.

Markéta se také chtěla zastavit na kolotočích, protože Žaneta jí doma nechala její památník. Markéta totiž Žanetě řekla, že na pouť nepůjde dřív, než jí památník vrátí. Markéta za Jankovo vysvobození dostala od Janka 20 jízd na kolotoči. Jenomže nevěděla, co kluci vymyslí. Za Jankovu zradu se rozhodli kolotoče ignorovat a to samé chtěli i od holek, kterým se tohle jejich rozhodnutí ale vůbec nelíbilo.

 

Markéta objevila místo, kde kluci uvěznili Janka

Markéta objevila místo, kde kluci uvěznili Janka


Markéta si kolotoče pěkně užila a našla navíc cestu zpět ke své kamarádce Žanetě. Jenomže kluci se jí za její „drzost“ pěkně pomstili. Nejenže pro ni přichystali bahnitou skluzavku, ale ostříhali jí i její krásné vlasy. Co jsou ale ztracené vlasy proti znovu nalezenému přátelství s Žanetou.

Kde se filmová pohádka Přijela k nám pouť natáčela?

Téměř celý film Přijela k nám pouť se odehrává v malé vísce Vesec u Sobotky. Pelého skalní vězení se nachází u zřiceniny hradu Rotštejn.


Videa k pohádce Přijela k nám pouť (0)


Přidej video

Písničky k pohádce Přijela k nám pouť (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

Vaše názory

Sdělte svůj názor na pohádku Přijela k nám pouť ostatním
  • 10.12. | 18:33 mishishe

    proč tu nejsou písničky z filmu přijela k nám pouť??? :-(
TOPlist