Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Princ a Večernice

Fandím

420 fanoušků

14.místo

I po mnoha letech od prvního uvedení připoutává k obrazovkám tato překrásná pohádka znovu a znovu nejen děti, ale i rodiče. Příběh tohoto českého filmu se věnuje především nelehké a trny poseté cestě za láskou a spokojeností. Princ a Večernice byl natočen roku 1978 režisérem Václavem Vorlíčkem. Scénáře se ujal Jiří Brdečka a motivy našel v pohádce Boženy Němcové „O Měsíčníku, Slunečníku a Větrníku“.

 

Večernice pošle Velenovi ženichy pro jeho sestry - Slunečníka, Měsíčníka a Větrníka.

Děj pohádky Princ a Večernice

Hrdinou pohádky Princ a Večernice je princ Velen, z počátku rozmazlený a také tak trochu naivní královský synek věnující všechen svůj čas jen různým radovánkám. Jednoho dne je mu však dovoleno převzít vládu nad zemí, protože se král vydává na lov. Velen tak konečně může předvést, jestli bude jednou schopen sám dobře vládnout.

Svého úkolu se však zhostí velmi aktivně i nyní. Během této krátké chvíle totiž stihne provdat své tři sestry – Helenku, která připadne Větrníkovi (pánu všech vichrů, větrů i vánků), Elenku, jenž dostane Měsíčník (vládce Měsíce) a Lenku, kterou si vyprosí Slunečník (pán Slunce). Především ale sám vzplane láskou k překrásné Večernici, lépe řečeno hvězdě, která mu nápadníky pro sestřičky pošle a za to si u něj vyprosí tři hubičky.

Avšak, nic není tak jednoduché a jak už to tak bývá, cesta za vytouženým cílem je plná překážek. Ty připravuje Velenovi především zlý čaroděj Mrakomor, jinak přezdívaný „pán všeho nečasu“. On sám totiž také touží po kouzelné Večernici a nehodlá se jí vzdát bez boje. Co na tom, že jeho čáry a kouzla jsou oproti princovi v přesile? Nelehkým zkouškám však Velena podrobí i jeho švagři – Měsíčník, Slunečník a Větrník. Pokud si chce Velen poradit se všemi nástrahami, které mu stojí ve štěstí, musí v sobě rychle objevit dosud skrývanou odhodlanost a kuráž….

 

Princ Velen nakonec za pomoci svých švagrů Večernici vysvobodí.

Kde se pohádka Princ a Večernice natáčela

Celý příběh pohádky Princ a Večernice je velmi napínavý a od začátku do konce plný zajímavých zvratů, poučení i úsměvných okamžiků.

V neposlední řadě film určitě láká i překrásnými interiéry zámku Ploskovice, který se stal pohádkovým domovem prince Velena a jeho sestřiček. Večernice měla své sídlo na Hrádku u Nechanic a Mrakomor plánoval všechna svá zla z hradu Krakovec.


Videa k pohádce Princ a Večernice (1)


Princ a Večernice - Souboj

Sledujte napínavý souboj o krásnou princeznu Večernici mezi princem Velenem a zlým Mrakomorem.

Zobrazit všechna videa (1)

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

Související články

Filmová Popelka Libuše Šafránková dnes slaví 60. narozeniny!
Oblíbená herečka známá z celé řady pohádek se dnes dožívá významného životního jubilea! Gratulujeme!
Celý článek
Pohádkové hrady a zámky: Princ a Večernice na zámku Ploskovice!
Zhruba patnáct kilometrů jihovýchodně od Ústí nad Labem stojí krásné barokní sídlo!
Celý článek
Pohádkoví herci: Radoslav Brzobohatý
Radoslav Brzobohatý, herecká legenda, která slavila úspěchy ve filmu i na divadle. V pohádkovém světě zanechal stopu v podobě zlého čaroděje Mrakomora.
Celý článek
TOPlist