Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Princezna Mononoke

Fandím

11 fanoušků

485.místo

Animovanou japonskou pohádku režíroval v roce 1997 Havao Miyazaki.
 
 

Ashitaka bojuje proti zlem posedlému kanci

Ashitaka bojuje proti zlem posedlému kanci


Děj pohádky princezna Mononoke


V japonské vesnici se stane něco nečekaného, objeví se obří prase, které je posedlé zlou silou. Svůj lid Emishů a vesnici chce chránit mladý válečník Ashitaka. Ashitaka byl ale při boji raněn a s jeho zraněním se pojí temná síla, která by ho mohla posednout. Ve svém kmeni je oblíbeným bojovníkem a princem, ale je si vědom nebezpečí, které ho potkalo, a proto musí odejít.

 

Mononoke se sblížila s Ashitakou

Mononoke se sblížila s Ashitakou


Odchází tedy do světa, kde chce najít odpověď na to, proč bylo prase posedlé zlem. Vodítkem mu měla být železná kulička, která byla nalezena v těle zvířete. Na své cestě se dostane do tvrze paní Eboshi, která vyrábí zbraně. Je velmi emancipovaná a chce, aby i ostatní ženy měly možnost postarat se samy o sebe.
Paní Eboshi vede nepřetržitý boj s přírodou. Pradávní lesní bohové tak vstávají tváří v tvář v boji proti lidem. Na straně přírody je dívka, kterou vychovali vlci, jmenuje se Mononoke, která k lidem netíhne a jejím největším nepřítelem je paní Eboshi. Neustále spolu vedou boj. Mezi ně se připlete princ Ashitaka, který věří v možný mír mezi lidmi a přírodou. Mononoke se princ libí a je to první člověk ke kterému projevila cit. Schyluje se k velké bitvě mezi lidmi a přírodou. Kdo vyhraje?


Videa k pohádce Princezna Mononoke (0)


Přidej video

Písničky k pohádce Princezna Mononoke (0)


Přidej písničku

Tapety (4)


Zobrazit všechny tapety (4)

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist