Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Princezna za dukát

Fandím

9 fanoušků

508.místo

Režisérka Vlasta Janečková v roce 1991 natočila pohádku Princezna za dukát.

 

Princezna všechny nápadníky odmítla

Princezna všechny nápadníky odmítla

 

Děj pohádky Princezna za dukát

Král měl dceru Kateřinu, o které se ale říkalo, že je zlá a nafoukaná. Kateřině bylo už téměř dvacet let a všechny nápadníky, kteří se o ni ucházeli, odmítla. Král se tedy rozzlobil a vyhodil z okna dukát. Ten, kdo ho zvedne, se stane mužem princezny. Netrvalo to dlouho a stráže dovedli před krále otrhaného brusiče nožů Janka.

Král udělal, jak slíbil a Kateřinu s Jankem oddal. Janek zavedl svoji novou ženu do své skromné chaloupky. Vše sledovala zlá čarodějnice Sandra, která sama chtěla Janka. Janek totiž  nebyl vždy jen brusičem nožů. Byl to princ Jan, kterého chtěla Sandra za muže. On ji ale několikrát odmítl, proto ho proměnila v brusiče nožů a jeho zámek zmizel.

 

Princezna Kateřina si vzala za muže Janka

Princezna Kateřina si vzala za muže Janka

 

Janek své tajemství ale držel v tajnosti, protože se Sandry bál. Kateřina byla v domku sama a začal se jí zjevovat malý muž, který se vydával za Jankova dědečka. Ve skutečnosti to ale byl poskok Sandry, který Kateřině špatně radil. Kateřina se ale přesto do Janka zamilovala. Sandra tedy vzala věci do svých rukou a poslala na Kateřinu zlé sny.

Zdálo se jí, že je Janek bohatý muž, po jehož boku stála černooká princezna. Janek však Kateřinu ubezpečil, že miluje ji a řekl jí své tajemství. Když ale odešel, zjevila se Sandra a řekla Kateřině, že je Janek její muž. Kateřina utekla a Janek chtěl za ní. Sandra mu ale zastoupila cestu. Janek však Sandru odhodil a utíkal za Kateřinou.

 

Kateřina se do Janka zamilovala

Kateřina se do Janka zamilovala

 

Sandra za nimi poslala svá strašidla, která je dohonila. Sandra řekla, že jeden z nich musí zemřít. Janek chtěl, aby žila Kateřina, ale ta chtěla zachránit Janka. Najednou se ozvala rána a Sandra i se svými strašidly zmizela. Z Janka se stal znovu král Jan. Kateřinina láska ho zachránila a Sandřino kouzlo pominulo.

 

Janka chtěla za muže čarodějnice Sandra

Janka chtěla za muže čarodějnice Sandra


Videa k pohádce Princezna za dukát (1)


Princezna za dukát (celá pohádka)

Princezna za dukát je pohádka, která vypráví o princezně, která si nechtěla vybrat žádného ženicha. Jenoho dne panu králi došla trpělivost a svoji ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce Princezna za dukát (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist