Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Sedm sestřiček

Fandím

20 fanoušků

381.místo

V roce 1988 natočila režisérka Libuše Koutná krátkou pohádku o sedmi sestřičkách. V hlavních rolích se objevily dnes již slavné a oblíbené herečky.

 

Sedm sestřiček se v lese setkalo s loupežníkem Hrubiánem

Sedm sestřiček se v lese setkalo s loupežníkem Hrubiánem


Děj pohádky Sedm sestřiček

V domě žilo sedm sestřiček – nejstarší Fanynka, Růženka, Apolenka, Marienka, Andulka, Lojzička a nejmladší Majdalenka. Tatínek už měl všech holek po krk a hrozil jim, že je vyžene, pokud už konečně nebude mít syna. Jenomže se jim zase narodila holka, a tak se sestry vydaly do světa hledat střechu nad hlavou. Nejstarší Fanynka byla nejrozumnější a své sestry měla velice ráda, proto nechtěla, aby zabloudily.

Jenomže sestřičky byly velice unavená. V lese našly něčí peřinu a obydlí, a tak se rozhodly v lese zůstat. Jenomže to vše patřilo hrozivému loupežníku Hrubiánovi. Když se vrátil do svého příbytky a uviděl tolik holek, všechny tak vyděsil, že utekly a jedinou Fanynku tam nechaly na pospas loupežníkovi. Jenomže loupežník nebyl v jádru ani tak zlý a navíc se mu Fanynka tuze zalíbila a chtěl by si ji vzít, což ale Fanynka nechtěla. Loupežník ji proto připoutal, ale při hlídání usnul a Fanynka utekla za svými sestrami, které už litovaly, že tam Fanynku nechaly.

 

Fanynka se zalíbila princi, který si je chtěl vzít za ženu

Fanynka se zalíbila princi, který si ji chtěl vzít za ženu

 

Nakonec jim to odpustila a šly dál, až došly do zámku, který se zdál být opuštěný. V zámku ale bydlel princ František II. po mamince Aurelián, který na čistotu a práci moc nebyl. Fanynka si ho ale vzala do parády a zanedlouho byl celý zámek zase obyvatelný. Princi se Fanynka zalíbila, ale to jí začaly závidět sestry, které Fanynku u prince pomluvily.

Jenomže princ nebyl hlupák a poznal, o co povedeným sestrám jde a za trest je poslal pro loupežníka Hrubiána, kterého si měla podle pomluv sester vzít Fanynka. Když se Fanynka dozvěděla, co se stalo, na prince se rozzlobila a šla své sestry hledat. Nevěřila totiž, že by byly její sestry schopné něco takového udělat. Jenomže sestry se mezitím vrátily, protože se loupežníka bály. Princ proto neváhal a vydal se Fanynku hledat a sestry s ním.

Když konečně Fanynku našly, byla již u Hrubiána, který se mezitím velice změnil. Přestal krást a znovu žádal Fanynku o ruku. Jenomže do Fanynky se zamiloval i princ, který si ji také chtěl vzít. Nakonec sestřičky Fanynku odprosily a slíbily, že své sestře vystrojí nádhernou svatbu.


Videa k pohádce Sedm sestřiček (1)


Sedm sestřiček (celá pohádka)

Sedm sestřiček je nuceno se vydat do světa. Jejich mamince se totiž narodila další dceruška a tatínek tolik holek doma nechce. Sestřičky ve světě ...

Zobrazit všechna videa (1)

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist