Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Šípková Růženka

Fandím

37 fanoušků

271.místo

Pohádka Šípková Růženka byla natočena v roce 1959. Animovaná pohádka vzešla z dílny Walta Disneyho.

 

Hodné víly byly pozvány na křtiny princezny Růženky

Hodné víly byly pozvány na křtiny princezny Růženky

 

Děj pohádky Šípková Růženka

Když se narodila princezna Jitřenka, přišly k ní tři víly Fauna, Flóra a Počasíčko. Než však každá z vil řekla svoji věštbu, objevila se zlá čarodějnice Zloba, která byla rozzlobená, že ji král s královnou nepozvali. Proklela proto malou princeznu a řekla, že v den svých šestnáctých narozenin zemře. Ostatní víly však vymyslely lest.

Proměnily se v obyčejné ženy a rozhodly se u sebe princeznu schovat. Poté, co by dosáhla šestnácti let, by ji vrátily jejím královským rodičům. Šestnáct let uplynulo a byl tu den princezniných narozenin. Víly jí říkaly Růženka. Snažily se jí udělat krásné narozeniny, ale bez kouzel to nešlo. Vytáhly proto své kouzelné proutky, což ale neměly dělat. Kouzla vycítil špeh čarodějnice Zloby, která princeznu hledala všude možně.

 

Jitřenka se píchla o vřetýnko a vypadala jako mrtvá

Jitřenka se píchla o vřetýnko a usla

 

Jitřenka se mezitím potkala v lese s neznámým mladíkem. Dívka se mu ihned zalíbila a on jí také. Dali si proto schůzku večer v dívčině chaloupce. Doma Jitřence víly oznámily, že je princezna a že ji večer čeká setkání s pravými rodiči. Král Stefan se svoji chotí netrpělivě očekávali příchod své dcery, která se měla provdat za prince Filipa. Filip ale svému otci oznámil, že žádnou princeznu nechce, protože se zamiloval do dívky, kterou potkal v lese. Netušil však, že to byla právě princezna Jitřenka. Víly odvedly Jitřenku na zámek, kde ji nechaly o samotě. V tu chvíli však čekala Zloba na svoji příležitost.

Zavedla Jitřenku do věže, kde se dívka píchla o vřetýnko a zemřela. Víly zjistily, co se stalo. Aby král Stefan tolik netrpěl, uspaly víly celý zámek. Ještě než tak učinily, vyslechly rozhovor Filipova otce s králem Stefanem a zjistily, že mladík, kterého Jitřenka potkala v lese, je princ Filip. Víly spěchaly, aby prince zastihly v chaloupce, kde se měli s Jitřenkou setkat. Přišly ale pozdě. Předběhla je Zloba, která prince zajala a odvedla do svého panství. Flóra, Fauna a Počasíčko sebraly všechnu svou odvahu a chvátaly prince osvobodit.

 

Princ Filip bojoval se Zlobou, která se proměnila v draka

Princ Filip bojoval se Zlobou, která se proměnila v draka

 

Filip se za pomoci vil dostal z panství Zloby a spěchal za Jitřenkou. Rozzuřená Zloba však nechala celý zámek zarůst šípkovými keři, ale ani to Filipa neodradilo. Zloba se proto proměnila v obrovitého draka, kterého Filip porazil. Filip pak spěchal do věže, kde ležela Jitřenka. Vypadala jako mrtvá. Filip Jitřenku políbil a v tu ránu se dívka probudila. Víly probudily celý zámek, protože král Stefan společně se svoji ženou mohl konečně spatřit svoji dceru a co víc, mohla se připravovat svatba Jitřenky s princem Filipem.


Videa k pohádce Šípková Růženka (0)


Přidej video

Písničky k pohádce Šípková Růženka (1)


Zobrazit všechny písničky (1)

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

Související články

Angelina Jolie si zahraje zlou vílu v pohádce Maleficent!
Film má navazovat na disneyovskou adaptaci Šípkové Růženky z roku 1959!
Celý článek
TOPlist