Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Strach má velké oči

Fandím

40 fanoušků

253.místo

Pohádka Strach má velké oči byla natočena v roce 1980 režisérem Pavlem Krausem.

 

Lesněnku zakleje baba Magi

Lesněnku zakleje baba Magi

 

Děj pohádky Strach má velké oči

Lesněnka se jednoho dne ocitne v chaloupce baby Magi, která žije společně s hrozivým loupežníkem Bujónem. Magi vaří různé polévky, které jsou ale kouzelné. Jednu takovou polévku uvaří Lesněnce, která v tu ránu zapomene na to, kdo je a je zakleta. Ve dne je služkou a v noci vílou, která láká pocestné do chaloupky Magi, kde je chce Bujón uloupit.

Protože je Lesněnka dcera zámeckého pána, slibuje její otec peníze a dům na náměstí tomu, kdo jeho milovanou dceru najde. Lesněnku se tedy vydá hledat mlynářův syn Divobij. V lese potká dědečka, který hledá svůj flašinet, ale odmítne mu pomoci. V lese narazí na vílu Lesněnku, která ho přivede až k Magi. Zlákán dobrým jídlem okusí račí polévku a v tu chvíli chodí pozadu jako rak. Aby toho nebylo málo, zakleje ho Magi do strašidla, které má strašit lidi svým kýcháním.

Dalšího dne se ocitá v kouzelném lese starostův syn Chytrolín, který také potká dědečka, který nabízí svoji pomoc za flašinet, ale Chytrolín odmítá. Stejně jako před tím Divobij, tak i on se dostává do rukou Magi, která mu tentokrát uvaří želví polévku, po které je Chytrolín pomalý jako želva a stejně jako jeho předchůdce, tak i on je proměněn ve strašidlo.

 

Lesněnka musela sloužit Bujónovi a Magi

Lesněnka musela sloužit Bujónovi a Magi

 

Na další den se vydá do lesa Filip, kterého měla Lesněnka už dávno ráda. I on narazí na dědečka, ale na rozdíl od jeho předchůdců je ochoten dědečkovi pomoci a ten mu proto dává kliku od flašinetu. V lese také potká obě strašidla, která ho pošlou do chaloupky baby  Magi. Ta mu chce, stejně jako ostatním, uvařit polévku, ale mladá služka (Lesněnka) ho varuje.

Magi s Bujónem se chtějí Filipa zbavit a zabít ho, ale ten jako své poslední přání žádá zahrát si naposled na flašinet. Když zazněla hudba z flašinetu, začala Magi s Bujón tancovat a nemohli vůbec přestat. Filip proto výměnou za to, že přestane hrát, chtěl vrátit všem jejich podoby. Magi tak učinila a všichni získali zpět svoji podobu a Lesněnka získala nového ženicha – Filipa.


Videa k pohádce Strach má velké oči (1)


Strach má velké oči

Strach má velké oči je česká pohádka, která vypráví o třech neohrožených mládencích, kteří se vydají do začarovaného lesa osvobodit zajatou dívku. ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce Strach má velké oči (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (3)


"Co čučíš? Hned uklízej!"


"a já si dám.... zabijačkovou!"


"Po-lév-ka... f nebo v? No, F je hezčí.."

Zobrazit všechny hlášky (3)

TOPlist