Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Strašidla z Vikýře

Fandím

71 fanoušků

141.místo

Pohádka Strašidla z vikýře, je pohádka, kde nic není nemožné. Dědeček se místo houpání v křesle snaží létat na rogalu, babička místo pečení buchet kouří doutníky a ke všemu se tu objeví malé strašidýlko. Pohádku natočil v roce 1987 režisér Radim Cvrček.

 

Pan Napakunk je místní zbohatlík a podfukář

Pan Napakunk je místní zbohatlík a podfukář

 

Děj pohádky Strašidla z Vikýře

Terezka přijíždí na prázdniny kë své babičce a dědovi. Poklidný začátek naruší ale místní podfukář a zbohatlík Napakunk. Napakunk totiž po dědečkovi chce, aby mu vyřezal sochu jeho dcery Pepiny samozřejmě v životní velkosti. Pepina je ale tak tlustá, že se do sochy dědečkovi nechce, a proto odmítne z důvodu, že je Pepina tak tlustá, že nenajde tak silné dřevo.

Napakunk ale nechá porazit památnou lípu, pod níž se kdysi dědeček seznámil s babičkou a přiveze ji dědečkovi. Ten ho ale vyhodí. To ale dědeček neměl dělat. Rozzuřený Napakunk zničí strašidelný park, který vyrobil dědeček Terezce. Vše je zničeno, jen jedinou kouzelnou postavičku se Terezce podařilo zachránit.

 

Terezka zachrání Cvikýře, který ožije

Terezka zachrání Cvikýře, který ožije

 

Je to malé strašidýlko Cvikýř. To by nebylo nic zvláštního, ale Cvikýř najednou obživne a ztropí pěkné kousky. Od toho okamžiku se  Napakunk stává terčem útoků čar a kouzel, které mu způsobí krušné chvíle. Ne nadarmo se říká, že na každého jednou dojde a teď došel Cvikýř na Napakunka.


Videa k pohádce Strašidla z Vikýře (1)


Strašidla z Vikýře - Tetování

Vilda se rozhodl, že je nejvyšší čas zbavit se svých tetování. Podívejte ovšem jaké překvapení mu připravil malý Míša.

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce Strašidla z Vikýře (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (1)


„Tak tady, Kristiáne, pod tou lípou jsem se seznámil s mojí bábou. Stál jsem támhle na té větvi se svým prvním samoletem. Odrazil jsem se a babka mě našla tady pod stromem...”

Zobrazit všechny hlášky (1)

TOPlist