Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Taneček přes dvě pekla

Fandím

64 fanoušků

156.místo

Muzikálovou pohádku Taneček přes dvě pekla natočila v roce 1982 režisérka Jiřina Pokorná – Makoszová.

 

Nafoukaný Kája nechtěl u muziky s žádnou tancovat

Nafoukaný Kája Fousek nechtěl u muziky s žádnou tancovat

 

Děj pohádky Taneček přes dvě pekla

V pekle I. kategorie žijí čertice, které mají na starosti vývoj  nových metod strašení. Jsou to parádivé, nafoukané čertice, které se vysmívají obyčejným čertům. Jednou, když sledovaly čertice pořad v čertvizi z Malé Dobré, uviděly na obrazovce mladíka, který byl tak nafoukaný, že u muziky s žádnou dívkou nechtěl tancovat. Prý by raději tancoval s čerticí.

To ale neměl říkat, čertice se rozzlobily a jedna z nich, Mefistka, se v přestrojení vydala k muzice, kde Káju Fouska vyzvala k tanci. Tancovali a točili se tak, že se ocitli v pekle. Hlavní čertice Peklinda chtěla Káju potrestat a jednou byl proměněn v káču, jednou v kytaru, ale hlavní proměna se měla udát až druhý den. Jen jediné Mefistce bylo Káji líto, a tak mu dala usušenou borůvku, která ho měla chránit před kouzly.

 

Peklinda chtěl Káju proměnit v zrcadlo

Peklinda chtěla Káju proměnit v zrcadlo

 

Prosila ale Káju, aby ji neprozradil. Druhý den měl být Kája proměněn v zrcadlo, ale kouzlo nefungovalo. Mefistka proto tvrdila, že asi není tak špatný. Měl proto projít zkouškou pekelným ohněm. Borůvka by ho ochránila, ale Kája byl zbabělec, a tak řekl, že mu Mefistka dala borůvku. Peklinda se rozzlobila a za trest poslala oba do pekla II. kategorie. Kájův případ byl nakonec vyřešen tak, že Lucifer rozhodl, že bude vyučen na čerta.

Mefistka ale čerty opovrhovala a pořád jen spala a nakonec čerty nalákala na karty. Kája už nebyl jako dřív, ale mrzelo ho, jaká teď Mefistka je a rád by jí pomohl. Jenomže jak? Nakonec dostal nápad. Když on se napravil v pekle, tak proč by se Mefistka nemohla napravit na zemi? A tak Lucifer s nápadem souhlasil a poslal oba na zem, kde se Mefistce všichni smáli a ona si uvědomila, jaká byla. Pohádka je plná pěkných písniček a o humor a smích není nouze.


Videa k pohádce Taneček přes dvě pekla (3)


Taneček přes dvě pekla (celá pohádka)

Veselá pohádka plná písniček nás seznámí s nafoukaným mládencem Kájou Fouskem. Ten se dostane nejen do pekla, kde vládnou čerti. Ale také se podívá ...


Taneček přes dvě pekla (celá pohádka)

Pekelná pohádka, kde hrají prim dvě čertice do jedné z nichž se zamiluje nafoukaný mládenec Kája Fousek, který se do pekla dostal.


Taneček přes dvě pekla - začátek

Taneček přes dvě pekla je krásná hudební pohádka. O čerticích, čertech a jednom vesnickém mládenci. Právě vše začíná ...

Zobrazit všechna videa (3)

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist