Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

To se ti povedlo, Julie

Fandím

5 fanoušků

595.místo

Pohádku To se ti povedlo, Julie natočila v roce 1982 režisérka Vlasta Janečková. Pohádka je plná veselých písniček.

 

Kordulka se zamilovala do hodináře Adama

Kordulka se zamilovala do hodináře Adama

 

Děj pohádky To se ti povedlo, Julie

Julie a Hlavička jsou kouzelné pohádkové bytosti. Kdysi se ujali sirotka Kordulky. Dívka má věk na vdávání, proto se společně přestěhují do města, kde si má dívka najít ženicha. Kordulce se líbí místní hodinář Adam. Julie však nechce o chudém hodináři ani slyšet. Chce pro svoji schovanku bohatého a urozeného ženicha.

Hlavička ví, že má Kordulka ráda Adama a s Juliiným nápadem nesouhlasí. Julie vezme věci do svých rukou a pomocí kouzel oživí rytíře, který se má stát Kordulčiným ženichem. Dívka ho ale nechce a Hlavička přislíbí Adamovi a Kordulce svoji pomoc. Julie uspořádá hostinu, kde má Kordulka vypít nápoj, po kterém se zamiluje do prvního, koho uvidí. Hlavička ale Juliin plán odhalí a obává se nejhoršího.

 

Julie pomocí kouzel oživili panáčka rytíře, kterého si měla Kordulka vzít

Julie pomocí kouzel oživila panáčka rytíře, kterého si měla Kordulka vzít

 

Rytíř ale naštěstí vodu odmítne. Hlavička se tak raduje, že si sundá hlavu, což rytíře vyděsí a omdlí. Julie požádá Kordulku, aby dala rytíři napít z pohárku, aby se do ní zamiloval. Hlavička ale nastrčí Julii, kterou rytíř spatří jako první a díky nápoji se do ní zamiluje. Hlavička pak řekl Julii: „To se ti povedlo.“

Hlavička slíbí Julii pomoc, ale pod podmínkou, že Julie vystrojí Kordulce s Adamem svatbu. Kordulka už má ženicha a Julie s Hlavičkou se mohou vrátit do lesa mezi kouzelné pohádkové bytosti.


Videa k pohádce To se ti povedlo, Julie (1)


To se ti povedlo, Julie (celá pohádka)

Pohádkový příběh To se ti povedlo, Julie vypráví o dvou hodných pohádkových bytostech. A to o víle Julii a také o strašidlu Hlavičkovi, kteří jednoho ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce To se ti povedlo, Julie (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist