Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Tomáš a hvězdička

Fandím

4 fanoušci

618.místo

Českou filmovou pohádku natočil v roce 1982 režisér Milan Peloušek.

 

Hvězdička na nebi zlobila a spadla na zem

Hvězdička na nebi zlobila a spadla na zem

Děj pohádky Tomáš a hvězdička

Tomáš už šel spát a před spaním se díval na hvězdy, když si všiml, že jedna hvězdička spadla. Šel proto ven, aby se podíval, co se stalo a skutečně na zemi ležela hvězdička, která plakala, že spadla z oblohy a ztratila lucerničku. Tomáš se rozhodl, že ji pomůže, ale jak? V tu chvíli se objevil skřítek Broukal, který nabídl Tomášovi svoji pomoc.

Sám ale nevěděl, jak hvězdičku vrátit, tak se společně vydali do lesa za Broukalovými přáteli. Broukal zavolal své přátele – jezevce, sojku, ježka a zajíce. Zajíc ale někde pobíhal, tak nepřišel. Zvířátka přišla, ale když uviděla Tomáše, odmítla mu pomoci, protože si myslela, že je on ten uličník, který vykrádá ptačí hnízda, hází prázdné plechovky po lese a láme větvičky.

 

Tomáš pomocí přátel chtěl hvezdičce pomoci

Tomáš pomocí přátel chtěl hvezdičce pomoci


Zvířátka proto odešla. Když ale šla, tak  v lese narazila na chlapce, který byl Tomášovi podobný, ale to on byl ten, kdo v lese jen škodil. Zvířátka proto Tomášovi pomohla a zaběhla ještě pro králíka. Všichni potom Tomášovi řekli, že se musí dostat na Mračnou horu, kterou ale hlídá zlý kouzelník se psem a havranem.

Zvířátka ale Tomášovi pomohla a odlákala kouzelníkovu pozornost. Tomáš s hvězdičkou proklouzl a došel až na vrchol hory, kde si hvězdičku vzal měsíc. Tomáše pak vítr, kterého požádal Broukal, odnesl až domů do postýlky.


Videa k pohádce Tomáš a hvězdička (0)


Přidej video

Písničky k pohádce Tomáš a hvězdička (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist