Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Tři malá prasátka

Fandím

9 fanoušků

517.místo

Australskou animovanou pohádku natočil v roce 1998 režisér Richard Slapczynski. Prasátka už vyrostla a je na čase, aby si každé z nich postavilo svůj domeček. Ale z čeho?...

 

Malá prasátka si mají postavit vlastní domeček

Malá prasátka si mají postavit vlastní domeček


Děj tři malá prasátka

George, Marco, Joe jsou tři malá prasátka, která žijí s maminkou v domečku. Maminka je ale nemocná a unavená, a tak pošle prasátka na trh pro jídlo. Řekne jim ale, ať penězi šetří, protože jsou to její poslední peníze a navíc musí platit nájem panu Grizzlymu. Prasátka jdou na trh a peníze svěří Joeovi.

Joe je sice hodný, ale také hloupý. Naletí zlému vlkovi, který mu vnutí kouzelný lektvar, který jeho maminku zaručeně vyléčí. Prasátka se tak vracejí domů bez peněz a bez jídla. V tu chvíli přijíždí pan Grizzly pro peníze. Maminka má ale jen šest pencí, což je málo. Grizzly si vezme lektvar s tím, že si pro další peníze přijde zítra.

Prasátka se tak musí stěhovat. Maminka se ubytuje u své sestry a prasátka si budou muset poradit sama. Každý dostane 2 pence. Na své cestě znovu narazí na vlka, který prasátka zase okrade. Prodá jim pozemek u jezera, který není jeho. Prasátka tak přemýšlí, z čeho domek postavit. Marco postaví domeček ze slámy.

 

Jedině domeček z kamene odolá zlému vlkovi

Jedině domeček z kamene odolá zlému vlkovi

Jenomže takový dům není pevný a vlk ho snadno sfoukl. Joe postavil domeček z klacíků, ale dopadl stejně jako Marco. George postavil domeček z kamene, který byl velmi pevný. Vlk ho chtěl také sfouknout, což se mu ale nepovedlo. Vlk se proto rozhodl, dostat se do domečku komínem. Prasátka si v domečku uvědomila, že už vlka jednou viděla a vskutku. Byl to on, kdo jim prodal pozemek a prodal Joeovi kouzelný lektvar.

Vlk vlezl do domečku komínem a spadl rovnou do velkého hrnce, do kterého ho prasátka zavřela. V tu chvíli přišel pan Grizzly, který strávil týden v nemocnici, protože vypil lektvar. Chtěl dům prasátek, který stál na jeho pozemku. George se ho zeptal, jestli už je zdráv, a tak pan Grizzly řekl, že by dal cokoli za to, kdyby našel toho, kdo lektvar vyrobil.

Prasátka tak dostala od pana Grizzlyho pozemek a vlk byl náležitě potrestán. Maminka se nastěhovala do domečku k prasátkům a byli konečně zase rodina.


Videa k pohádce Tři malá prasátka (0)


Přidej video

Písničky k pohádce Tři malá prasátka (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist