Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Veselé Vánoce přejí chobotnice

Fandím

80 fanoušků

128.místo

Veselé Vánoce přejí chobotnice je přímým pokračování příběhu Chobotnice z druhého patra. Setkáváme se tu znovu s rodinou Holanových, Evičkou, Honzíkem a především Zelenou a Modrým, alias malými chobotničkami, které si děti vymodelovaly z nalezené hmoty.

Film Veselé Vánoce přejí chobotnice byl natočen roku 1986 režisérem Jindřichem Polákem a za všechna léta jeho vysílání, se zapsal do srdcí mnoha diváků, kteří si neobyčejné příběhy našich hrdinů velmi oblíbili.

 

Eva s Honzíkem čarují

Eva s Honzíkem čarují

 

Děj pohádky Veselé Vánoce přejí chobotnice

Příběh nás na počátku zavede do Lhoty k dědovi Holanovi, u kterého Eva s Honzíkem tráví zbytek letních prázdnin a kam si nezapomenou vzít ani své nové kamarády – Zelenou a Modrého, neboli dvě malé chobotničky vyrobené z neznámé podmořské hmoty.

Tak trochu se však jedou k dědečkovi schovat, protože je stále pronásleduje tým profesora George, který hmotu hledá, aby ji mohl použít na výzkumné účely. Děti jsou však chytré, navíc chobotničky se staly jejich dobrými kamarády, nechtějí se jich vzdát a tak je naštěstí dobře ukryjí.

Doma je však čeká ještě jeden problém. Rodiče Evy a Honzíka se velmi hádají, tatínek se dokonce odstěhuje a hrozí i rozvod, což oba velmi těžce nesou. Snaží se rodiče nějak usmířit, z počátku je ale jejich snaha k ničemu. A nepomáhají ani nápady chobotniček, které se snaží manželům pomoct a dělají všechno, co si přejí. Tedy alespoň Modrej a Zelená si to myslí. V jedné chvíli se tak třeba snaží Holanovým usnadnit práci při rozdělování majetku rovným dílem. Chobotničky mají totiž kouzelnou moc a nadlidskou sílu, díky níž třeba rozřežou křesla v přesné půlce.

Nejtěžší chvíle ale přijdou v období Vánoc, kdy se dětem velmi stýská po tatínkovi a tak vymýšlejí nejrůznější plány, jak dát rodiče zase dohromady. Nejdříve jejich nápady moc úspěchu nemají, nakonec se však stane pár zázračných událostí, které pomohou Holanovým usmířit se. A kdo by hádal, že v tom budou mít prsty právě Modrej a Zelená, nemohl by prohrát….

 

Chobotničky letí k moři...

Chobotničky letí k moři...

 

Jenže všechno jednou končí a tak se nakonec i Eva s Honzíkem budou muset se svými kamarády rozloučit. V závěru filmu Veselé Vánoce přejí chobotnice už hrozí velké nebezpečí, že chobotničky dostane výzkumný tým, který ve svém pátrání nijak nepolevil. Děti se nechtějí smířit s tím, že by byli jejich kamarádi použiti jako nekonečný zdroj energie a tak obě chobotnice přemodelují na ptáky s křídli. Zelená s Modrým tak mohou odlétnout tam, odkud přišli – k milovanému moři.

Kde se pohádka Veselé Vánoce přejí chobotnice natáčela?

Stejně jako první díl, tak i pokračování veselých příběhů chobotniček našlo své místo k natáčení především v Praze na Kampě, kde celá rodinka žila. Některé scény z pohádky Veselé Vánoce přejí chobotnice se potom točily v Národním divadle a v prostorách Nerudova gymnázia, které dokonce patří k nejstarším v Čechách.


Videa k pohádce Veselé Vánoce přejí chobotnice (0)


Přidej video

Písničky k pohádce Veselé Vánoce přejí chobotnice (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist