Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Vláček kolejáček

Fandím

8 fanoušků

547.místo

Krátký loutkový film natočila v roce 1959 Hermína Týrlová.

Vláček kolejáček zásobuje mašinky uhlím

Vláček kolejáček zásobuje mašinky uhlím


Děj pohádky Vláček kolejáček

Vláček kolejáček je nákladní vlak, který zásobuje mašinky uhlím. Jednou ho ale jeho práce přestane bavit a zatouží po svobodě. Nechá tedy práce a rozjede se do světa. Všichni ho hledají, protože bez něj nemohou jezdit žádné vlaky. Vláček kolejáček stále ujíždí, překonává všechny překážky, kterým ho chtějí lidé zastavit, ale stále jede a jede.

 

Kolejáčka práce nebavila a sám se vydal na cestu

Kolejáčka práce nebavila a sám se vydal na cestu


Hledají ho už i letadla, před kterými se schová do strašidelného tunelu. Jenomže i vláček jezdí na uhlí, které mu došlo. Vláček pláče, protože se nemůže z tunelu dostat. Obepnuly ho i trnité větve a vypadá to, že bude na věky uvězněn v tunelu. Vláček houká, ale nic.
Nedaleko tunelu pase malá dívenka krávu. Slyší podivné houkání. „To bude vláček kolejáček,“ a tak běží na stanici. Pan průvodčí naloží pytel uhlí a spěchají do tunelu, kde kolejáček stále pláče. Dají mu uhlí a kolejáček je zachráněn. Poděkuje jim a spěchá domů, kde ho všichni hledají.Videa k pohádce Vláček kolejáček (1)


Vláček kolejáček (celá pohádka)

Náš Vláček kolejáček má za úkol, vozit uhlí pro ostatní mašinky. Jenže náš Vláček má chuť se vydat do světa. A tak se stane, že z práce uteče... ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce Vláček kolejáček (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (1)


"Hledáme Vláček kolejáček! Táhne se za ním bílý mráček. Zastavte Vláček kolejáček!"

Zobrazit všechny hlášky (1)

TOPlist