Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Vo Brikitě

Fandím

5 fanoušků

597.místo

Pohádka Vo Brikitě byla natočena v roce 1977 na motivy chodské lidové pohádky.

 

Princezna Brikita je líná a rozmazlená

Princezna Brikita je líná a rozmazlená

 

Děj pohádky Vo Brikitě

Brikita je královská dcera. Její otec je ale chudý, proto musí pracovat. Brikita je ale líná a celý den se jen válí. Otec ji ráno vytahuje z postele a ptá se dcery, kde má boty, kde má hrneček a hřeben. Brikita ale neví, proto všechny věci zavolá její otec. Zjišťuje, že je vše rozbité a potřebuje zpravit. Brikita si myslí, že vše zpraví svatba.

 

Venca se králi moc líbil

Venca se králi moc líbil

 

Chce si vzít prince. Zatím se o ni zajímá jen pracovitý a hodný mladík ze vsi husopas Venca. Brikita ho ale odmítá, proto nakonec Venca odejde. Do království zanedlouho přijíždí princ Dalamánek. Je sice urozeného původu, ale zajímá se jen o jídlo. Když zjistí, že je Brigita chudá nevěsta a že by se musel rozloučit s dobrým jídlem, z království prchá.

Brikita ale dlouho netruchlí, protože přijíždí další princ – princ Gracián. Ten je ale líný a myslí jen na parádu. Brikita takového ženicha nechce, což se princi nelíbí a chce ji unést. Brikita proto volá na pomoc Vencu, který ji zachrání. Brikita zjistí, že Venca je ten pravý ženich a slíbí mu, že už nebude tak líná a bude mu s prací pomáhat.

 

Brikita nakonec zjistila, že má Vencu ráda

Brikita nakonec zjistila, že má Vencu ráda


Videa k pohádce Vo Brikitě (1)


Vo Brikitě (celá pohádka)

Pohádkový příběh Vo Brikitě je natočen na motivy chodské pohádky. Vypráví o líné princezně Brikitě, která si vybírá ženicha. ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce Vo Brikitě (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist