Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Vodník a Karolínka

Fandím

15 fanoušků

435.místo

Pohádku Vodník a Karolínka točil v roce 2010 režisér Jaroslav Hovorka.

 

Jonáš pracoval jako pomocník ve mlýně

Jonáš pracoval jako pomocník ve mlýně

 

Děj pohádky Vodník a Karolínka

Jonáš je vodník, ale zamiloval se do dívky. Jeho otec starý vodník Alois Hastrbuch ho ale před lidmi varuje. Jonáš přesto otce neposlechne a vydává se do říše lidí, kde pracuje jako pomocník ve mlýně. Mlynář je z nového pomocníka nadšený, protože mele mouku jemnou jako nikdy. Také má vždy dostatek vody, ačkoli je jinde sucho. Jonáš se také čím dál více líbí mlynářově dceři Karolínce.

Jen jediný člověk z něj není nadšený, je to Libor, který si na Karolínku myslel. Žárlí na něj a vymýšlí, jak ho z mlýna dostat. Když se jednoho dne vrací opilý z tancovačky, všimne si, že Jonáš chodí po vodě. Je to jasné – je to vodník. Libor začne ve mlýně škodit a všude nechává červené pentle. O vodníku ve mlýně se začne mluvit i mezi lidmi. Vše vyvrcholí obviněním Jonáše, který se přizná, že je vodník, ale všem přísahá, že nikdy nic špatného lidem neudělal.

 

Libor řekl lidem, že je Jonáš vodník

Libor řekl lidem, že je Jonáš vodník

Lidi topí jeho otec, ale i utopení lidé mají Aloise rádi. Příkladem je ponocný, který si Aloise natolik oblíbil, že nechtěl z podvodní říše. Jonáš je tedy svázán a také Karolínka se k němu otočí zády. Je zklamaná, že jí lhal a rozzlobí se na něj. Její zloba však proměnila Jonáše v žábu. Karolínka byla ze zmizení Jonáše smutná a chce ho zpět. Libor se jí stále dvoří, ale ona ho nechce. Skočí proto pod vodu, kde ji Alois slibuje, že jí dá, co si bude přát.

Chce duši ponocného. Karolína s pomocí duše ponocného namíchá lektvar, který má čarovnou moc v duchu rčení lež má krátké nohy. Karolína má tušení, že Libor lže, proto mu dá tajně lektvar. Každá jeho lež zkracuje jeho nohy a jím čím dál kratší a kratší. Aby se jeho nohy vrátily, musí jít s pravdou ven. Přizná se tedy, že to on si hrál na vodníka, věšel pentle a lidem škodil. Jonášovo jméno je tedy očištěno, ale Karolína ho stále nemůže najít.

 

Karolínka se do Jonáše zamilovala

Karolínka se do Jonáše zamilovala

 

Na okraji rybníka je ale žába, kterou Karolína políbí a Jonášovi se vrátí zpět jeho podoba. Jonáš je tedy vysvobozen a může se konat svatba.


Videa k pohádce Vodník a Karolínka (1)


Vodník a Karolínka (celá pohádka)

Mladému vodníkovi Jonáškovi se nelíbí, že jeho táta pořád topí lidi. A tak se rozhodne, že z vodního domova odejde a vydá se do světa lidí. Tady se ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce Vodník a Karolínka (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (1)


"Prokryndapána! Strejčku! Kde jste?!"

Zobrazit všechny hlášky (1)

TOPlist