Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Vojáček a dračí princezna

Fandím

16 fanoušků

419.místo

Československou pohádku z roku 1982 natočila režisérka Svatava Simonová.

Vojáčkovým osudem je stát se králem

Vojáčkovým osudem je stát se králem


Děj pohádky vojáček a dračí princezna

Jednoho den dojde voják k pobřeží. Má hlad a do oka mu padne strom s krásnými jablky. Jedno si utrhne a sní. V tu ránu mu narostou rohy. Jeho počínání sleduje dívka, která se vojákovi směje. Voják se rozzlobí a chce, aby mu dívka pomohla. Utrhne mu tedy švestku a rohy mu zase zmizí. Oba si pak povídají. Dívka mu poví, že se jmenuje Čírka a že žije sama. Voják to nechápe, protože dívka je moc krásná. Klidně by si ji vzal, ale čeká na něj jiný osud.


Od mala mu totiž všichni neřeknou jinak než Králíček a bylo mu prý předpovězeno, že se jednoho dne stane králem. Dívka je smutná, protože se jí mladík zalíbil, ale nechá ho jít. Králíček dojde do hradu, kde je zakletá princezna – má dračí tělo. Vysvobodí ji a chce ji za ženu. Princezna Ludovína je ale podvodnice a Králíčka uspí. Ráno už po ní není ani památky. Králíček se vrací k Čírce, která mu řekne, že princezna odjela. Má dobré srdce, a proto půjčí Králíčkovi měšec a plášť.

 

V přestrojení za lékaře se vydává Králíček na zámek

V přestrojení za lékaře se vydává Králíček na zámek

 


Brzy Králíček zjistí, že to nejsou jen tak obyčejné věci. Plášť svého majitele donese kamkoli si jen bude přát a měšec je stále plný dukátů. Dostává se na zámek a Ludovína lstí ukradne Králíčkovi měšec. Druhý den už má do zámku zákaz. Má ale plášť, a tak se dostane k princezně. Ta ho ale znovu okrade a získá tak plášť. Králíček je už vyléčený, už nechce Ludovínu, ale chce věci zpět.
Vzpomene si na kouzelný strom.

Vydá se tedy do zámku s jablky, která přidají na kráse. Jakmile se to princezna dozví, musí je mít. Jenomže po kousnutí do jablka jí narostou rohy. Ludovína je zlá, a tak rozdá jablka dvořanům, kterým v tu ránu narostou rohy také. Král proto vyhlásí království rohatých a všichni lidé musí nosit rohy. Králíček v přestrojení za lékaře, který umí princezně pomoci, se dostává na hrad. Dá princezně lektvar, ale rohy se jen zmenší.


Lékař jí poví, že nejspíš provedla něco nepoctivého a musí to napravit. Ludovína tedy lékaři podá měšec. Znovu dostane medicínu, ale rohy se opět jen zmenšily, musí tedy vrátit i plášť. Králíček jí dál zbytek lektvaru a připomene jí, aby nezapomněla na ostatní. Princezna se mu vysměje a vypije ho sama. To už ale Králíček nevidí, protože je zpět na pobřeží u Čírky, kterou měl opravdu rád.


Videa k pohádce Vojáček a dračí princezna (1)


Vojáček a dračí princezna (celá pohádka)

Pohádkový příběh Vojáček a dračí princezna vypráví o vojáčkovi, který se vrací z války. Říkají mu Králíček a že prý má sousezno, že si za nevěstu ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce Vojáček a dračí princezna (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist