Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Za humny je drak

Fandím

126 fanoušků

80.místo

Za humny je drak

Českou filmovou pohádku Za humny je drak natočil v roce 1982 Radim Cvrček.

 

V jednom království se objevil drak

V jednom království se objevil drak

Děj pohádky Za humny je drak

V jednom poklidném království, které je obklopeno lesy se jednoho dne usadí drak. Královští lokajové na něj jednou narazí a hned běží tuto událost vylíčit samotnému králi. Draka vylíčí v těch nejhorších barvách a udělají z něj krvelačnou bestii. Královi Janovi je tedy hned jasné, že tento drak bude chtít jeho milovanou dceru Violu.

Ve skutečnosti je ale drak velmi hodný a neublížil by ani mouše. V království také žije rodina uhlíře Patočky. Patočka má spoustu dětí, mezi ně patří i dcera Lidka, která je ve stejném věku jako princezna Viola. Právě Lidka při jedné ze svých toulkách lesem narazí na draka a zjistí, že je to hodný a milý dráček Mráček.

 

Dráček Mráček nebyl vůbec, zlý, ale hodný drak

Dráček Mráček nebyl vůbec, zlý, ale hodný drak


Mezitím je na zámku velké pozdvižení, král přemýšlí, jak to vymyslet. Nechce obětovat svoji milovanou dceru, ale drak je pro něj velkým nebezpečím. Král tedy vyhlásí, že dám odměnu tomu, kdo by draka zabil a jeho dceru zachránil. Jediný kdo se přihlásí je dobrosrdečný loutnista Marián, který má princeznu Violu už dlouho rád. Jenže král nechce o takovém „brkalovi“ ani slyšet, a tak ho vyžene. Ani svému synovi Janovi nechce povolit, aby se vydal zachránit svoji sestru.

Mezitím se Lidka dozvídá, co se chystá a přiměje dráčka Mráčka, aby doletěl na zámek a přesvědčil krále o tom, že je hodný a žádnou princeznu nechce. Jenomže všichni na zámku jsou zbabělci a raději se schovají. Do boje proti drakovi se nakonec přihlásí rytíř Černovous, který je ale pěkný zbabělec. Král se tedy se svojí dcerou Violou vydává k doupěti draka. Cestou ale míjí uhlířovo stavení a dostane nápad. Co takhle vyměnit Violku za Lidku.

 

Do Lidky se zamiloval samotný princ

Do Lidky se zamiloval samotný princ


Král proto povýší uhlíře na krále, a tak Lidka je teď urozená a může jít k drakovi. Lidčin otec s tím nesouhlasí, ale Lidka ví, že drak je hodný a nic jí neudělá. Viola ale pokládá otcovo rozhodnutí za zbabělost a sama se k drakovi vydá. Dráček Mráček má tedy hned 2 princezny. Lidka řekne Viole, že je drak hodný a ona se také přestává bát. Za chvíli se u draka objevuje také Jan a Marián, kteří přišli zachránit Violu. Janovi se ihned zalíbí Lidunka.

Nakonec tedy vše dobře dopadlo. Král nakonec nebránil lásce Mariána s Violou a Lidunka také našla svého milého a dráček Mráček se stal důkazem toho, že ne všichni draci touží po princezně.

 

Zajímavosti o pohádce Za humny je drak

Pohádka Za humny je drak byla natáčena na zámku Milovice, což je Národní kulturní památka České republiky. Zámek leží v Jihomoravském kraji.


Videa k pohádce Za humny je drak (1)


Za humny je drak (celá pohádka)

Král Jan má problém, v jeho království se totiž usadil drak. Co teď? Král má dceru Violu a nerad by o ni přišel. Jenže otázkou je, jestli náš dráček ...

Zobrazit všechna videa (1)

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

Související články

Pohádkoví herci: Josef Kemr
Josef Kemr byl vynikající český herec. V pohádkovém světě moudrý stařík, který to dotáhl až na knížete.
Celý článek
TOPlist