Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Král Já I.

Fandím

70 fanoušků

47.místo

 

Král Já I. byl král, který byl poněkud namyšlený a pyšný a také dost hloupý. Pro své dcery si vymyslel úkol, že dá trůn té, která ho má nejraději. Ovšem v této situaci se projevil jako opravdový hlupák, který vidí jen bohatství a zlato, které má podle něj velikou hodnotu. Když mu tedy nejmladší a nejmoudřejší dcera řekne, že ho má ráda jako sůl, zachová se jako hlupák a nebohou Marušku vyžene.

Král ale brzy zjišťuje, že jeho dcera byla chytřejší než on sám a začne zpytovat svědomí. Uvědomí si, že sůl je opravdu zapotřebí a že rozkaz odvést všechnu sůl z království, byl opravdu hloupý a on sám je také hloupý. Naštěstí si toho byl král vědom a snažil se svoji chybu napravit. Nebyla by to ale pohádka, kdyby nakonec vše nedopadlo dobře. Král svou dceru našel a odprosil jí a Maruška svému otci odpustila a do království přinesla kouzelnou, bezednou slánku.

 

Král Já I. a jeho věrný rádce Atakdále

Král Já I. a jeho věrný rádce Atakdále


Videa k postavě Král Já I. (6)


Byl jednou jeden král (celá pohádka)

Byl jednou jeden král je krásná česká barevná filmová pohádka z roku 1954. V království, které je veliké, co by kostelníkův Honzík 9x kamenem ...


Byl jednou jeden král - Zavřeme ho do vinného sklepa

Král Já I. dojde do křížku s kuchařem, který chce vařit slané pokrmy. Král se ho rozhodne zavřít do vinného sklepa.


Byl jednou jeden král - Sůl

"Mám tě ráda jako sůl", říká chytrá princezna Maruška svému otci. Moudrá to slova...


Byl jednou jeden král - Facka

Na příkaz krále vybírá rádce Atakdále všechen sůl v zemi. To, ale natolik rozčílí jednu ženu, která rádci udělí pěkný políček.

Zobrazit všechna videa (6)

Písničky k postavě Král Já I. (0)


Přidej písničku

Obrázky k postavě Král Já I. (3)


Zobrazit všechny obrázky (3)

Tapety k postavě Král Já I. (0)


Přidej omalovánku

Omalovánky k postavě Král Já I. (0)


Přidej omalovánku

Hlášky postavy Král Já I. (2)


A teď sůl. Né sůl,koření. Koření na půl hektaru. Správně.


„Chce se mi spát. Chce se mi spát. Chce se mi spát. Chce se mi spát. Chce se mi spát. Spát se mi chce. Co se mi chce? Spát. Spát se mi co? Chce. Komu se chce spát? Mně ne. Já neusnu a neusnu.”

Zobrazit všechny hlášky (2)

Vaše názory

Sdělte svůj názor na postavu Král Já I. ostatním
  • 27.02. | 23:42 shandi23

    Hello ,i am Shandi Cabrera from united states of America and i am supportive,caring and also i have a passionate of true love in my heart. i just went through your profile today on this site then i pick interest in you and i will like us to know each other more to establish a good relationship and please try to write me at (shandiby@gmail.com) then i send you my pictures then introduce myself more better to you ok, thanks.
TOPlist