Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Lada

Fandím

60 fanoušků

68.místo

 

Princezna Lada byla milá, hodná a krásná princezna se zlatou hvězdou na čele. Pro její krásu si jí také chtěl vzít zlý a nafoukaný král Kazisvět, kterého ale  nechtěla, proto před ním raději utekla.Utekla do sousedního království krále Radovana, kde začala pracovat jako obyčejná dívka – umývala nádobí. Lada nebyla nafoukaná ani pyšná, proto byla ráda, že ji přijali alespoň do kuchyně. V království se ale zamilovala do krále, který ji poznal i v přestrojení. Králi totiž nešlo jen o její vzhled, ale především o její dobré srdce. Nakonec ji král ochránil i před Kazisvětem a Lada si tak mohla vzít krále Radovana.

 

Princezna Lada krále Kazisvěta nechtěla

Princezna Lada krále Kazisvěta nechtěla


Videa k postavě Lada (3)


Princezna se zlatou hvězdou (celá pohádka)

Princezna se zlatou hvězdou je pohádka z roku 1959 vyprávějící o princezně Ladě, která odmítne vzít si zlého krále Kazisvěta. V přestrojení uteče do ...


Princezna se zlatou hvězdou - Odhalení

Kuchař je přivolán k princi Radovanovi,aby řekl, kdo je dívka zahalená v myším kožíšku.


Princezna se zlatou hvězdou - Myší kožíšek

Vrchní kuchař přijímá princeznu Ladu jako pomocnici do své kuchyně. Docela se pobaví, když se dozví, že její kabát je ušitý z myších kožíšků.

Zobrazit všechna videa (3)

Obrázky k postavě Lada (12)


Zobrazit všechny obrázky (12)

Tapety k postavě Lada (0)


Přidej omalovánku

Omalovánky k postavě Lada (0)


Přidej omalovánku

Hlášky postavy Lada (1)


„Nu, mýlil ses trošičku. Ale žes byl ke mně milý, za to udělím ti nyní řád myšího kožíšku.”

Zobrazit všechny hlášky (1)

Vaše názory

Sdělte svůj názor na postavu Lada ostatním
  • 27.02. | 23:48 shandi23

    Hello ,i am Shandi Cabrera from united states of America and i am supportive,caring and also i have a passionate of true love in my heart. i just went through your profile today on this site then i pick interest in you and i will like us to know each other more to establish a good relationship and please try to write me at (shandiby@gmail.com) then i send you my pictures then introduce myself more better to you ok, thanks.
TOPlist