Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Miroslav

Fandím

46 fanoušků

104.místo

 

Král Miroslav je dobrý a chytrý vládce, který často chodí mezi obyčejné lidi, naslouchá jejich starostem i radostem a jediné, co mu chybí ke štěstí je princezna, která by se stala jeho ženou. Když pak jednoho dnes spatří na obrázku princeznu Krasomilku, naprosto ho okouzlí a zamiluje se do ní.

Jenže princezně není nic dost dobré a tak i krále zprvu odmítne. S tím se však Miroslav nechce smířit, vydá se na cestu do Půlnočního království a rozhodne se princeznu za její pýchu a povýšenost potrestat. Nejprve si tedy vymění šaty s chudým ševcem a na královský dvůr přijde jako nový zahradník. Postupně ale Miroslav oživuje nejen zahradu, ale celou zemi, která je jinak velmi smutná.

Jednoho dne princezně daruje zpívající květinu, díky které začne roztávat její chladné srdce a postupně se do Miroslava zamiluje…. Společně je pak čeká ještě dlouhá cesta, musejí uprchnout před zlými rádci a schovávat se po domech chudých lidí. Nakonec ale všechno dobře dopadne a Miroslavovi se tak splní jeho sen – bude mít svojí královnu.

 

Král Miroslav v přestrojení za zahradníka.


Videa k postavě Miroslav (5)


Pyšná princezna (celá pohádka)

Česká pohádka Pyšná princezna pochází z roku 1952. Pohádka byla natočena podle spisovatelky Boženy Němcové a vypráví o krásné, ale trošičku pyšné ...


Pyšná princezna - Zavázaný střevíček

Princezna Krasomila naléhá na zahradníka, kterým není nikdo jiný než král Miroslav, aby ji zavázal střevíček.


Pyšná princezna - dřevěná dráha

Princezna Krasomila a král Miroslav utíkají před vojáky.


Pyšná princezna - Rozvíjej se poupátko

Král Miroslav alias zahradní učí kytičku zpívat. Pyšná princezna - Rozvíjej se poupátko

Zobrazit všechna videa (5)

Obrázky k postavě Miroslav (3)


Zobrazit všechny obrázky (3)

Tapety k postavě Miroslav (1)


Přidej omalovánku

Omalovánky k postavě Miroslav (0)


Přidej omalovánku

Hlášky postavy Miroslav (0)


Přidej hlášku

Vaše názory

Sdělte svůj názor na postavu Miroslav ostatním
  • 28.02. | 00:09 shandi23

    Hello ,i am Shandi Cabrera from united states of America and i am supportive,caring and also i have a passionate of true love in my heart. i just went through your profile today on this site then i pick interest in you and i will like us to know each other more to establish a good relationship and please try to write me at (shandiby@gmail.com) then i send you my pictures then introduce myself more better to you ok, thanks.
TOPlist