Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Princezna Maruška

Fandím

120 fanoušků

20.místo

 

Princezna Maruška je skromná dívka, která se na rozdíl od svých sester vůbec jako princezna nechová. Maruška se nebojí práce a stará se o domácnost na zámku. Je sice nejmladší, ale zato je ze všech svých sester nejchytřejší a nejmoudřejší. Ovšem za svoji dobrotu byla ze zámku vyhnána, protože svému otci řekla, že ho má rada jako sůl.

Maruška ale moc dobře věděla, proč vybrala sůl. Věděla, že sůl je vždy zapotřebí a bez soli to snad ani nejde. Naštěstí hodná a pracovitá dívka nalezla úkryt u kouzelné babičky, která ji s otevřenou náručí přijala. Zde na ni také čekala velká láska. Seznámila se s rybářem, do kterého se zamilovala. Maruška nezahořkla ani vůči otci, který ji tak hloupě vyhnal a když ji otec našel a za vše se omluvil a milující dcera mu s radostí odpustila.

 

skromná a moudá princezna Maruška

Skromná a moudrá princezna Maruška


Videa k postavě Princezna Maruška (3)


Byl jednou jeden král (celá pohádka)

Byl jednou jeden král je krásná česká barevná filmová pohádka z roku 1954. V království, které je veliké, co by kostelníkův Honzík 9x kamenem ...


Byl jednou jeden král - Sůl

"Mám tě ráda jako sůl", říká chytrá princezna Maruška svému otci. Moudrá to slova...


Byl jednou jeden král - Sen

Král Já I. má živý sen, kdy promlouvá s dcerou Maruškou. Rozmluva vyruší rádce Atakdále, který nemá pro krále pochopení a myslí si, že se mu Maruška ...

Zobrazit všechna videa (3)

Písničky k postavě Princezna Maruška (0)


Přidej písničku

Obrázky k postavě Princezna Maruška (2)


Zobrazit všechny obrázky (2)

Tapety k postavě Princezna Maruška (0)


Přidej omalovánku

Omalovánky k postavě Princezna Maruška (0)


Přidej omalovánku

Hlášky postavy Princezna Maruška (0)


Přidej hlášku

Vaše názory

Sdělte svůj názor na postavu Princezna Maruška ostatním
  • 27.02. | 23:32 shandi23

    Hello ,i am Shandi Cabrera from united states of America and i am supportive,caring and also i have a passionate of true love in my heart. i just went through your profile today on this site then i pick interest in you and i will like us to know each other more to establish a good relationship and please try to write me at (shandiby@gmail.com) then i send you my pictures then introduce myself more better to you ok, thanks.
TOPlist