Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Romualdo

Fandím

11 fanoušků

488.místo

 

  Princ Romualdo se ve svých jedenadvaceti lety stává po smrti otce králem země. Jeho první rozhodnutím je, že musí ukončit válku, která trvá již mnoho let a díky které je jeho země na pokraji hladomoru. Proto sepíše list znepřátelenému králi, ve kterém mu nabízí rychlé ukončení války prostřednictvím souboje. Souboje mezi Romualdem a bojovníkem z druhého království, soubojem na život a na smrt, kde vítěz bere vše. Druhý král souhlasí a tak se ke králi Romualdovi vydává družina hraběte z Valdorfu, aby se ten s ním utkal.

Romualda poslal jeho otec ještě jako malého chlapce do ciziny. Možná proto, aby ho uchránil před strastmi války. Když se po jeho smrti Romualdo vrátí, vydá se na projížďku, při které se dostane až na nepřátelské území. Tam se setkává s princeznou Fantagiro, ale protože ji jen zahlédne, nechá si od Bílé čarodějky namluvit, že to byla víla. Jenže Romualdovi nejdou z hlavy oči dívky, které mu zcela učarovaly a tak podle rady Bílé čarodějky hledá tyto oči u dívky z lidského světa, aby společně s nimi našel i svou osudovou lásku. To se mu nakonec opravdu povede, problém je ale v tom, že oči, do kterých se bezhlavě zamiloval, našel právě u svého soupeře hraběte z Valdorfu. Díky tomu pojímá podezření, že hrabě není muž, ale mladá žena. Protože se odmítá bít se ženou, snaží se zjistit pravdu ještě před samotným soubojem. Podrobuje hraběte různým zkouškám, díky kterým doufá, že zjistí, zda je hraně opravdu žena.

Jednou takovou zkouškou je i plavecký závod, na kterou je hrabě vyzván jen proto, aby se musel svléknout. K samotnému závodu nakonec ale nedojde, naopak dojde k rozhodujícímu souboji, ve kterém Romualdo prohrává. Byť je to souboj na život a na smrt, jeho soupeř ho nedokáže zabít a tak se král Romualdo se svými věrnými přáteli Ivaldem a Cataldem vydává ke králi vítězné země, aby mu předal vládu nad svou, poraženou zemí. Zde se mu ale od krále dostává odpuštění a je mu navrácena vláda nad jeho zemí. Stejně tak se zde setkává s princeznou Fantaghiro, ve které pozná dívku z lesa, do které se na první pohled zamiloval i hraběte z Valdorfu, který ho v souboji porazil. Sama princezna Fantagiro krále Romualda také miluje, tak už nic nestojí v cestě jejich lásce.


Videa k postavě Romualdo (2)


Princezna Fantaghiró (3.díl)

Před mnoha lety žili v bažinách černokněžníci, skřítci a jiné neobyčejné bytosti, které znaly tajemství dobra a zla. Všichni až na jednoho a to ...


Princezna Fantaghiró (2.díl)

Princezna Fantaghirò je nejmladší králova dcera, která je známá svojí chytrostí, dobrodružnou povahou, neposlušností a vzpurností. Princezna se ...

Zobrazit všechna videa (2)

Obrázky k postavě Romualdo (0)


Přidej obrázek

Tapety k postavě Romualdo (0)


Přidej omalovánku

Omalovánky k postavě Romualdo (0)


Přidej omalovánku

Hlášky postavy Romualdo (0)


Přidej hlášku

TOPlist